REKLAMA

Niekorzystne warunki na Wiśle. Lodołamacze nie wypłyną

REKLAMA

Wody Polskie poinformowały w poniedziałek rano, że ze względu na niekorzystne warunki, w tym silny wiatr, akcja lodołamania musi zostać przerwana. Lodołamacze mają ponownie wypłynąć w najbliższą środę.

W poniedziałek, 15 lutego o godz. 10 odbyło się posiedzenie sztabu w sprawie dalszych działań związanych z ochroną przeciwpowodziową rejony Środkowej Wisły.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej prezes Wód Polskich, lodołamanie na Zbiorniku Wodnym Włocławek jest zawieszone do środy, ze względu na panujące obecnie niekorzystne warunki hydrologiczno-meteorologiczne.

– Nasze służby, które przygotowują wszelkie informacje w zakresie lodołamania, zbierają dane meteorologiczne, hydrologiczne i synoptyczne. Z zebranych przez nich danych wynika, że przerwa będzie bardzo krótka, w środę lodołamacze wyruszą ponownie – tłumaczył prezes Przemysław Daca.Obecnie trwają patrole techniczne 7 lodołamaczy PGW Wody Polskie na Dolnej Wiśle. 15 lutego lodołamacze Puma i Foka patrolują rzekę od Tczewa do ujścia. Zadaniem jednostek operujących na tym odcinku jest ochrona przeciwlodowa mostów i zapewnienie spływu kry do morza.

Zgodnie z zapewnieniami Wód Polskich, sytuacja na Wiśle jest ustabilizowana, nadal na posterunkach wodowskazowych pomiędzy wodowskazem Wychódźc (gm. Czerwińsk nad Wisłą) a Płockiem utrzymują się wysokie stany wód, trend nie wykazuje obecnie zmian. Na wodowskazie w Wyszogrodzie o godz. 8.10 zanotowano 586 cm (stan alarmowy). Wodowskaz w Kępie Polskiej wskazuje stan ostrzegawczy (o godzinie 8.10 wskazywał 498 cm).

Fot. Wody Polskie

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

  1. Polityk domowego chowu says:

    Na budowie przekopu Mierzei Wiślanej /choć mało sensownej/ rządzący zbijaką polityczny kapitał. Pogłębianie Wisły jest mniej spektakularne, choć jest niezbędne. Jeszcze trochę, a dno rzeki wyrówna się z wałami.

  2. Michał Płock says:

    Niekorzystne warunki…. W piątek albo w sobotę pierdo….lili o tym że jak będzie duża temperatura na minusie to nie wypłyną lodołamacze. Temperatura była -2 to też wymyślili co za barany….zaraz pewnie jakiś bóbr wał przegryzie

  3. Lysy says:

    Ciągle ta Wisła i Wisła może by jakiś dom publiczny zamknąc handlarzy narkotyków pozamykac albo jakichś zorganizowanych przyskrzynic a nie tylko ta Wisła i Wisła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU