REKLAMA

Niedziela Palmowa i Dzień Młodzieży w Płocku

REKLAMA

Niedziela Palmowa, zwana też „Kwietną” lub „Wierzbną”, to święto ruchome w kalendarzu chrześcijańskim, przypadające na 7 dni przed Wielkanocą. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Od 1986 roku, zgodnie z wolą papieża Jana Pawła II, w Niedzielę Palmową obchodzony jest też Światowy Dzień Młodzieży.

Liście palmy przygotowali mieszkańcy na przybycie Chrystusa do Jerozolimy – to początek święta, które obchodziliśmy w tym roku 25 marca. Niedziela Palmowa rozpoczyna okres przygotowania do świąt wielkanocnych. Według obrzędów katolickich, tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, jako symbol odradzającego się życia. Od 1986 roku, zgodnie z wolą papieża Jana Pawła II, w Niedzielę Palmową obchodzony jest też Światowy Dzień Młodzieży.

PowiązaneTematy

I to właśnie głównie do młodzieży skierował swoje zaproszenie biskup Piotr Libera. O godz. 15 w parafii św. Stanisława Kostki w Płocku zebrali się płocczanie, jak również młodzi ludzie, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania czy młodzież zaangażowana w duszpasterstwo parafialne.Podczas mszy świętej, Biskup Płocki przekazał delegacji młodzieży Obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki, które będą nawiedzały parafie diecezji płockiej. Po mszy św. wszyscy przeszli do hali sportowej Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku.