REKLAMA

„Niebieskie Lato” z płockimi służbami bezpieczeństwa

REKLAMA

W najbliższą środę, 10 sierpnia, na Kąpielisku Miejskim „Sobótka” odbędzie się kolejna edycja „Niebieskiego Lata”. To akcja organizowana przez płockie służby bezpieczeństwa, mająca na celu zaprezentowanie ich umiejętności. Na plaży oraz parkingu przy Sobótce przewidzianych jest sporo atrakcji.

Komenda Miejska Policji w Płocku zaprezentuje swój sprzęt, radiowóz oraz motocykl. Każda z chętnych osób będzie miała możliwość spróbowania swoich sił na symulatorze jazdy motorem. Będzie też okazja do wzięcia udziału w konkursach profilaktycznych oraz pamiątkowego odciśnięcia swoich palców. Ale to nie koniec niespodzianek przygotowanych tego dnia.

Ratownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku rozstawią namiot, w którym pokażą jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Na profesjonalnym fantomie chętni będą mogli nauczyć się wykonywać masaż serca oraz sztuczne oddychanie.

Państwowa Straż Pożarna, podobnie jak w zeszłym roku, zaprezentuje swój wóz bojowy oraz sprzęt ratowniczy. Będzie to pewnie przede wszystkim atrakcja dla wszystkich chłopców, którzy marzą, aby w przyszłości wykonywać ten zawód.Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pokażą wszystkim zgromadzonym najnowsze trendy, dotyczące ratowania poszkodowanych w zdarzeniach wodnych. Głównym punktem spotkania z WOPR będzie prezentacja nowoczesnego sprzętu pływającego, który pomaga ratownikom w pilnych sytuacjach.

W tym roku, podczas trwania „Niebieskiego Lata” swoje atrakcje zaprezentuje także Straż Miejska. Udostępni ona przestrzenną grę planszową oraz kolorowanki tematyczne. Z tych opcji będzie mogła skorzystać każda chętna osoba.

Nie zabraknie konkursów z nagrodami, konkursów sprawnościowych oraz rozrywki dla najmłodszych. Przypomnijmy – akcja odbędzie się w środę, 10 sierpnia, o godzinie 10 na Kąpielisku Miejskim Sobótka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU