REKLAMA

Nie żyje uczestnik wypadku w gminie Słubice

REKLAMA

Niestety, nie udało się uratować życia rowerzysty, w którego wjechał samochód osobowy. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Przypomnijmy, do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 28 lipca około godz. 15.30 w miejscowości Bończa (gm. Słubice).

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, działania prowadził już jeden ZRM – informują strażacy z OSP Słubice. – Okazało się, iż poszkodowane zostały trzy osoby. Cała trójka to rowerzyści, w których uderzył samochód osobowy. Stan jednej z poszkodowanych osób był poważny. Pozostałymi poszkodowanymi zajęli się nasi ratownicy – wyjaśniają.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, zadbali również o możliwe odizolowanie przypadkowych osób, tzw. gapiów, którzy – jak podkreślają strażacy – nie ułatwiali pracy i stanowili duży dyskomfort dla poszkodowanych. W trakcie działań na miejsce docierały zastępy z JRG nr 2 w Płocku, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja.

– Wszystkie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitali w Płocku i Sochaczewie. W chwili zakończenia przez nas działań, nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji dotyczących poszkodowanych. W związku z tym, iż zdarzenie było bardzo poważne, droga została całkowicie zablokowana, a czynności na miejscu prowadziła policja. Na prośbę policji, zastępy GLBA-Rt oraz SLOp z naszej jednostki zostały skierowane do miejscowości Alfonsów i Studzieniec, aby kierować pojazdy na objazdy. Ruch w dniu dzisiejszym był bardzo intensywny – relacjonują strażacy z OSP Słubice.

Działania służb mundurowych trwały blisko 5 godzin.

Potrącenie rowerzystów. Trzy osoby w szpitalu, droga w gm. Słubice zablokowana– Niestety, podczas naszych działań zaobserwowaliśmy, iż kierowcy postępują często bardzo lekkomyślnie. Chcąc wydostać się z korka, utrudniali dojazd służb ratunkowych, a ponadto wielu kierowców niewłaściwie reagowało na sygnały wydawane przez kierujących ruchem. Są również pozytywy, ponieważ wielu kierujących zachowywało się właściwie i z dużą życzliwością podchodzili do kierujących ruchem ratowników – zaznaczają strażacy.

W działaniach wzięły udział 3 zastępy OSP w Słubicach, 2 zastępy JRG nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja w Płocku i Gąbinie.

– Policjanci, wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 40-letni kierujący volvo, w niewyjaśnionych na tę chwilę okolicznościach, potrącił trójkę rowerzystów, mężczyznę i dwie kobiety – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Rowerzyści zostali przewiezieni do szpitala. Niestety, pomimo podjętych czynności ratujących życie, 61-letni mężczyzna zmarł – wyjaśnia.

Apelujemy zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych uczestników ruchu o ostrożność na drogach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU