Nie zaparkujecie na darmowym parkingu przy teatrze, nie przejedziecie też starym mostem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Parking przy teatrze jest jednym z nielicznych miejsc w centrum, gdzie kierowcy nie muszą płacić za miejsce postojowe. Niestety, już od jutra tam nie zaparkują. A to nie jedyne miejsce w ten weekend zamknięte dla kierowców. Dlaczego?

W dniach od 8 do 10 września kierowcy nie będą mogli skorzystać z darmowych miejsc parkingowych na dużym placu przy teatrze. Teren parkingowy zostanie na ten czas zamknięty, z powodu odbywającego się tam wydarzenia spółki Rynex.

– Prosimy osoby korzystające z parkingu na pl. Nowy Rynek o pozostawienie pojazdów w innych miejscach lub dojazd do centrum komunikacją miejską – informuje Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta Płocka.

Również na ulicy Małachowskiego i na Starym Rynku od godz. 16 w sobotę, 9 września, nie będzie można parkować. Spore utrudnienia będą także na Moście im. Legionów J. Piłsudskiego, dlatego urząd miasta zaleca w niedzielę, 10 września, przeprawę na drugą stronę Wisły Mostem Solidarności.

Przyczyną jest trwający wówczas 6. Półmaraton Dwóch Mostów, w którym bieg odbędzie się pomiędzy godz. 08.30 a 11.30. Zawodnicy wystartują z ulicy Małachowskiego, a następnie trasa prowadzić będzie ulicami: Teatralną, Pl. Narutowicza, Mostowa i po pętli: Most im. Legionów Piłsudskiego – Kolejowa – Rondo Lajourdie –zapora boczna Zbiornika Włocławskiego – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – (2 okrążenia), Plac Narutowicza, Teatralna, Małachowskiego – Meta – Stary Rynek.

Organizatorzy uprzedzając, że bieg będzie powodował utrudnienia w ruchu w godzinach 8-12 w rejonie Starego Miasta, Mostu Legionów Piłsudskiego, Grabówki. W tym czasie przewidywane są czasowe zamknięcia ulic. Z ruchu pojazdów będzie wyłączony Most im. Legionów Piłsudskiego oraz ścieżka rowerowa na Moście Solidarności. Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych (skrzyżowania na trasie biegu i w jego bezpośrednim oddziaływaniu) ruchem będą kierowały uprawnione osoby. Będzie dochodziło do całkowitego wstrzymywania ruchu lub ruchu wahadłowego w uzasadnionych przypadkach.

 

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji