REKLAMA

Nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Dwie osoby w szpitalu

REKLAMA

Do dwóch wypadków i 16 kolizji doszło w miniony weekend na terenie Płocka i powiatu płockiego. Trzech kierowców postanowiło wsiąść za kierownicę z promilami we krwi.

Pierwszy z wypadków miał miejsce 17 sierpnia kilka minut po godz. 7 rano, na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej i Studziennej w Płocku.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Renault, 71-latek z Płocka nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu kierującemu volkswagenem 23-latkowi, również z Płocka – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Z obrażeniami ciała do szpitala został przewieziony kierujący volkswagenem oraz pasażerka renault – wyjaśnia.

O drugim wypadku, do którego doszło 19 sierpnia o godz. 19.15 w Woli Brwileńskiej, już informowaliśmy.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący oplem, 50-letni mężczyzna z powiatu sochaczewskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w pojazd marki Audi, którym kierował 31-latek. Ten pojazd, na skutek siły uderzenia, wpadł na pojazd poprzedzający go marki Mercedes, następnie mercedes uderzył w pojazd marki Peugeot, którym kierował 41-letni mężczyzna. Z obrażeniami ciała do szpitala przewieziona została kierująca mercedesem (34-latka z powiatu płockiego) oraz 55-letnia pasażerka audi – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska.

Kolizja czterech aut, dwie osoby ranne [FILM]Policjanci zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierowców, którzy z promilami we krwi poruszali się po drogach powiatu płockiego w miejscowościach: Grabina (gm. Łąck), Brudzeń Duży oraz Wola Łącka (gm. Łąck).

20 sierpnia policjanci płockiej drogówki będą dbać o bezpieczeństwo na drodze w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem na terenie Płocka oraz DK62 i DK60.

Od piątku, tj. 17 sierpnia, do 20 sierpnia, policjanci płockiej drogówki prowadzą prewencyjno-kontrolne
działania pt. „Noga z gazu”, mające na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów
dotyczących ograniczeń prędkości.

– W miniony weekend prawo jazdy na okres 3 miesięcy straciło czterech kierujących, którzy na terenie miasta
Płocka oraz Trasie ks. Jerzego Popiełuszki zlekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska.

  • 17 sierpnia na Trasie ks. Jerzego Popiełuszki kierujący audi, 69-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 km/h,
  • 17 sierpnia na ul. Wyszogrodzkiej 26-latek, również kierujący audi, jechał z prędkością 131 km/h,
  • 18 sierpnia w Płocku na ul. Kutnowskiej, 45-latek z Płocka pędził skodą 134 km/h,
  • 18 sierpnia na al. Piłsudskiego kierujący toyotą przekroczył prędkość o 65 km/h.

Podsumowując, policjanci płockiej drogówki podczas minionego tygodnia zatrzymali łącznie 12 uprawnień do kierowania pojazdami. – Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, im większa prędkość, tym trudniej uniknąć wypadku i tym poważniejsze są obrażenia u ofiar – ostrzega Marta Lewandowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. baba says:

    Policjant a kto to taki nie widać go na osiedlu bo i po co.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU