Nie pomagaj złodziejowi

REKLAMA

Jak co roku w sezonie letnim płoccy policjanci otrzymują zgłoszenia o kradzieży rowerów z piwnic, czy klatek schodowych. W większości przypadków to ich właściciele pozostawiają swoje jednoślady bez jakichkolwiek zabezpieczeń i tym samym pomagają złodziejowi. Policja apeluje: bądźmy sprytniejsi od złodziei – zabezpieczmy swój rower.

Od początku roku na terenie samych Podolszyc doszło już do kradzieży siedmiu rowerów z piwnic, trzy razy usiłowano ukraść rowery z klatek schodowych. Policja alarmuje: pomimo wcześniejszych apeli kierowanych ze strony płockich policjantów właściciele jednośladów nadal pozostawiają je bez jakichkolwiek zabezpieczeń, dając tym samym szanse złodziejowi na kradzież.

PowiązaneTematy

Policjanci radzą, aby być sprytniejszym od złodziei i zastosować jakiekolwiek zabezpieczenia, wtedy kradzież zostanie utrudniona. Przestępca będzie musiał pokonać przeszkody, a to wymaga czasu i odpowiednich narzędzi. Istnieje również większe prawdopodobieństwo, że ktoś zauważy jak złodziej pokonuje zabezpieczenie. Nie zostawiajmy też rowerów na klatkach schodowych, przede wszystkim na noc.

Warto też oznakować swój jednoślad. Płocka policja prowadzi takie znakowanie, które nie dość że odstrasza złodzieja, to także pozwala na szybką identyfikację, do kogo należy rower. Oznakować go można w Wydziale Prewencji KMP w Płocku. Wystarczy skontaktować się telefonicznie z wydziałem pod numerem tel. 24 266 16 10 i umówić się na oznakowanie.