REKLAMA

Nie miał uprawnień, ale miał prawko. Fałszywe…

REKLAMA

Za posługiwanie się fałszywym prawem jazdy został zatrzymany mieszkaniec powiatu płońskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wpadł podczas kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy płockiej komendy policji.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek, 17 maja.

– Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, podczas patrolowania drogi krajowej nr 10, zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena w związku z popełnionym wykroczeniem przez kierującego tym pojazdem. W trakcie kontroli policjanci nabrali podejrzeń co do autentyczności dokumentu prawa jazdy, którym posługiwał się 49-latek. Na to, że dokument może być fałszywy, wskazywały chociażby różnice w grafice – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że mieszkaniec powiatu płońskiego nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.– W tym momencie przypuszczenia mundurowych co do posługiwania się przez kierowcę volkswagena fałszywym dokumentem potwierdziły się. W trakcie czynności mężczyzna ostatecznie przyznał, że dokument został podrobiony – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska.

Mężczyzna został zatrzymany, wkrótce usłyszy zarzuty podrobienia oraz posługiwania się fałszywym dokumentem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU