Nie Kamiński a Kierwiński jedynką w Płocku. Skąd ta propozycja?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najpierw Michał Kamiński był propozycją na jedynkę do Sejmu w naszym okręgu według Platformy Obywatelskiej. Teraz, ostatecznie, pierwsze miejsce na liście dostał bliżej nieznany Marcin Kierwiński. Skąd ta decyzja?

„Marcin Kierwiński Sejm 2014”, fot. Adrian Grycuk

„Marcin Kierwiński Sejm 2014”, fot. Adrian Grycuk

Premier Ewa Kopacz zdecydowanie i drastycznie przetasowała propozycje zarządów regionalnych PO. Również i w Płocku zmienił się kandydat, który będzie startował z pierwszego miejsca na liście tej partii. Zamiast wzbudzającego kontrowersje Michała Kamińskiego, będziemy mieli możliwość głosować na Marcina Kierwińskiego – byłego wiceprezesa zarządu IF Max-Film S.A., w latach 2007–2010 wiceprezesa zarządu Portu lotniczego Modlin, od 2010 do 2011 wicemarszałka województwa mazowieckiego III i IV kadencji, posła na Sejm VII kadencji, a od 2015 roku sekretarza stanu w Kancelarii Premiera i szefa gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz.

I to właśnie pani premier broni tej kandydatury, na coraz głośniejsze głosy, że przypadł nam w udziale kolejny “spadochroniarz”, który nie zna regionu i problemów tu panujących.

Według Gazety Prawnej, Ewa Kopacz podkreśla, że lider listy płockiej jest obecnie sekretarzem całego regionu. “Ja mogę powiedzieć wszystko co najlepsze liderze tej listy – bardzo pracowity, bardzo rzetelny człowiek, który potrafi nie tylko rozmawiać z ludźmi, ale to co usłyszy nie pozostawia tylko i wyłącznie dla siebie, ale jeśli to jest problem to próbuje ten problem rozwiązywać” – cytuje panią premier Gazeta Prawna.

Drugie miejsce na liście Platformy Obywatelskiej zajmuje obecna posłanka, Elżbieta Gapińska, natomiast trzecie – Waldemar Wardziński, były prezydent Ciechanowa.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Jak nie eks- PiS, to miłośnik PSL-u.
    Czy szczyty partyjne muszą brać Nas za idiotów i maszynki do głosowania??
    Ciekawe, kogo jeszcze wyszukaną…

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji