REKLAMA

Neurony jazzowe

REKLAMA

O ile tytuł najnowszej płyty Dominika Bukowskiego Quartet brzmi „Simple words” („Proste słowa”), o tyle muzyka wcale nie należy do najłatwiejszych i lekkich w odbiorze. Jednak na koncercie dla płockich słuchaczy muzycy pokazali na co ich stać, w dobrym tych słów znaczeniu.

W piątkowy wieczór, 14 marca, jazz w wykonaniu czterech muzyków zagościł w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Wybitni artyści stanęli na scenie i… dostarczyli sporej dawki emocji, ze skrajności w skrajność.

Od pełnego wewnętrznego krzyku utworu „Wyścig neuronów”, po spokojny i melancholijny „Sekret Oliwii”. Aby wyrazić wielorakość uczuć, jak się okazuje, niepotrzebne są słowa. Wystarczy dobrać odpowiednie dźwięki, współgrające ze sobą i idealnie złożyć w całość wspólnego przekazu. Ta muzyka brzmiała faktycznie w każdym neuronie.

Repertuar jazzowy zaproponowany płockim słuchaczom pochodzi z wspólnej płyty muzyków „Simple words”, która miała swoją premierę w tym miesiącu. Kompozycje są autorstwa Bukowskiego, który jednocześnie jest liderem zespołu i wybitnym wibrafonistą. To on właśnie dobrał muzyków tak, aby „mówić” ze sceny wspólnym muzycznym językiem. Oprócz Dominika, mogliśmy podziwiać Sri Hanuragę z Indonezji, utytułowanego, niespełna trzydziestoletniego pianistę. To, jak zagrał wczoraj swoją „solówkę”, upewniło wielu w przekonaniu, że uznanie dla wykonawcy jest w pełni zasłużone. Na kontrabasie w zespole grał Piotr Lemańczyk, który jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym Europejczykiem amerykańskiego zespołu Beatlejazz. Przy perkusji natomiast można było podziwiać Przemysława Jarosza, który w 2005 r. zdobył Grand Prix festiwalu Rura Jazz Live z zespołem Acoustic Jazz Quartet. Współpracował z takimi osobowościami muzycznymi jak Nicolas Simion, Piotr Wojtasik czy Grzegorz Nagórski.– Do Płocka przyjechaliśmy w ramach trasy koncertowej, promujemy w ten sposób naszą najnowszą płytę – mówił ze sceny Dominik Bukowski, lider zespołu.

Płytę można było nabyć po ponad godzinę trwającym koncercie, chętnych do jej zakupu nie brakowało.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU