Nemanja Zelenović opuszcza SPR Wisłę Płock

REKLAMA

Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia i nie po zakończeniu sezonu 2015/2016, lecz oficjalnie już od środy, 11 listopada, nowym zawodnikiem niemieckiego S.C. Magdeburg został Nemanja Zelenović.

Serbski prawy rozgrywający zawodnikiem SPR Wisły Płock został w lipcu 2014 roku. Przez cały pobyt w Płocku, Zelenović wystąpił w 58 meczach „Nafciarzy”, w których zdobył 197 bramek.

PowiązaneTematy

Na transfer Serba już teraz, mocno naciskali zmagający się z plagą kontuzji przedstawiciele Magdeburga, co potwierdził prezes SPR Wisły Płock, Artur Zieliński.

– Ze względu na problemy zdrowotne swoich zawodników, S.C. Magdeburg zgłosił się do nas z ofertą wcześniejszego wykupu kontraktu Namanji Zelenovicia. Część pozyskanych w ten sposób środków mogliśmy przeznaczyć na transfer Guilherme Toledo, którego obserwowaliśmy już od dłuższego czasu i który miał zasilić naszą drużynę po odejściu Zele w czerwcu przyszłego roku – powiedział Artur Zieliński. – Ze swojej strony chciałbym bardzo podziękować Nemanji za grę w naszym klubie i życzyć dalszych sukcesów sportowych już w barwach Magdeburga – dodał.

Źródło: SPR Wisła Płock