Nauka pływania z ORLENEM

REKLAMA

PKN ORLEN oraz WOPR Płock podjęli kolejne wspólne przedsięwzięcie z myślą o mieszkańcach miasta Płocka. Po wakacyjnym projekcie „Bezpieczne wakacje z ORLENEM”, którego efektem było zorganizowanie strzeżonego miejsca wykorzystywanego do kąpieli na jeziorze Górskim w podpłockiej Grabinie, tym razem pochylono się nad umiejętnościami pływania mieszkańców Płocka.

Zgodnie ze starożytną maksymą „Kto nie umie czytać, pisać i pływać jest analfabetą”, umiejętność pływania jest jedną z podstawowych, którą winien posiąść każdy człowiek. Nie bez znaczenia, przy określaniu zasadności podjęcia przedmiotowego przedsięwzięcia, był fakt, że każdego roku dochodzi do wielu dramatów na akwenach wodnych z powodu braku lub niedostatecznych umiejętności pływania.

PowiązaneTematy

orlen_wopr-1Firma ORLEN, w której doktrynę społecznej odpowiedzialności biznesu wpisuje się przedmiotowy projekt, zdecydowała się wesprzeć jego realizację. W projekcie przewidziano naukę pływania 80 uczniów płockich szkół podstawowych oraz 20 osób powyżej 40. roku życia.

W ramach realizowanego przedsięwzięcia, osoby nie umiejące pływać lub pływające bardzo słabo, uczą się pływać pod kierunkiem instruktorów dedykowanych przez płocki WOPR, a innowacyjność przedsięwzięcia, przewiduje naukę podstawowych zasad ratownictwa, samoratownictwa oraz elementów nurkowania z użyciem aqualungu.

Projekt pod nazwą „Nauka pływania z ORLENEM” realizowany jest od października 2016 r. do maja 2017 i okres ten jest dobrym prognostykiem w zakresie poprawy umiejętności pływania jego beneficjentów.

WOPR Płock