REKLAMA

Nastolatka odnaleziona. Zobacz jak wyglądała akcja poszukiwawcza

REKLAMA

W poniedziałek wszczęto akcję poszukiwawczą 13-letniej dziewczynki, która zaginęła w niedzielę wieczorem. Jak już pisaliśmy, poszukiwania zakończyły się sukcesem, choć wymagało to wiele pracy ze strony służb policji czy straży pożarnej. Zaangażowanych w nie było wiele osób.

10 lipca dotarła do mediów informacja o poszukiwaniach 13-letniej Andżeliki. W akcję zaangażowane były również m.in. zastępy straży pożarnej OSP KSRG Słubice.

– W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję, aby udać się samochodem z łodzią do miejscowości Wiączemin Polski, gdzie trwa koncentracja sił, w związku z zaginięciem dziewczynki – informują strażacy. – Przy strażnicy trwała koncentracja strażaków oraz policji. Otrzymaliśmy tam informację, iż poszukiwana jest 13-letnia dziewczynka, mieszkanka tamtych terenów, której od wczorajszego wieczora szukają rodzice. Naszym zadaniem były poszukiwania z łodzi na rzece Wisła – tłumaczą strażacy z OSP KSRG Słubice.

Wyjaśniają, że dziecko mogło wpaść do wody i potrzebować pomocy. Poszukiwania były więc prowadzone zarówno na wodzie, jak i na lądzie.– Udaliśmy się nad Wisłę w miejscowości Wiączemin, niestety, z uwagi na niski stan rzeki wodowanie tam było niemożliwe. Przemieściliśmy się więc w sprawdzone miejsce do miejscowości Suchodół w gminie Iłów, gdzie udało się zwodować łódź. Następnie ruszyliśmy w kierunku miejscowości Wiączemin – opisują strażacy.

Nastolatkę odnaleźli policjanci na terenie miejscowości Zyck, czyli kilka kilometrów od jej miejsca zamieszkania. Była cała i zdrowa. Jak znalazła się tak daleko od domu? To ustala policja.

W poszukiwaniach Andżeliki brały udział zastępy OSP Słubice, OSP Gąbin, JRG nr 2 w Płocku, OSP Dobrzyków, OSP Troszyn Polski oraz policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU