Nastolatek ukradł wózek inwalidzki ze szpitala

REKLAMA

W czwartek patrol straży miejskiej zatrzymał mężczyznę, który niósł na plecach wózek inwalidzki. Okazało się, że został on skradziony ze Szpitala Miejskiego św. Trójcy.

Patrol straży miejskiej w czwartek o godz. 17.10 został poinformowany o młodym mężczyźnie, który szedł aleją Kilińskiego z wózkiem inwalidzkim na plecach. Strażnicy, którzy zjawili się na miejscu zauważyli poszukiwanego chłopaka na przystanku komunikacji miejskiej.

PowiązaneTematy

18-latek zapytany skąd wziął wózek ortopedyczny stwierdził, że znalazł go na ul. Kolegialnej i wziął dla chorej sąsiadki. Funkcjonariusze skontaktowali się z pracownikiem monitoringu miejskiego, który oświadczył, iż na nagraniu znajduje się zapis, jak ten młody człowiek wychodzi z terenu Szpitala Miejskiego św. Trójcy przy ul. Kościuszki z wózkiem. Wtedy 18-latek przyznał się do kłamstwa.

– Strażnicy udali się z nim do szpitala, gdzie przeprowadzili rozmowę z jedną z pielęgniarek. Ta przyznała, że wózek jest własnością placówki i został skradziony – poinformowała Jolanta Głowacka, rzeczniczka płockiej straży miejskiej. – Kobieta nie potrafiła określić wartości skradzionego przedmiotu, więc na miejsce wezwano patrol policji, który zgodnie z kompetencjami będzie prowadził czynności w tej sprawie.