REKLAMA

Narodowe czytanie. Tym razem „Wesele”

REKLAMA

Kolejna edycja publicznego czytania arcydzieł polskiej literatury, pod patronatem Pary Prezydenckiej, odbędzie się w Płocku już w najbliższą sobotę, 2 września, w ogrodzie Książnicy Płockiej.

PowiązaneTematy

Jeśli chcecie zobaczyć płocczan, czytających tę trudną lekturę Stanisława Wyspiańskiego, weźcie udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej.

W sobotę, 2 września, cała Polska będzie czytała „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Płocka edycja tej akcji odbędzie się w pięknym ogrodzie Książnicy Płockiej (przy Kościuszki 6), od godziny 14 do 17. Czytać będą jak co roku uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz miasta, ludzie kultury i mediów.– „Wesele” to lektura, która ma szczególne miejsce w polskiej literaturze. Już od ponad stu lat odkrywa przed nami wciąż aktualne prawdy o Polsce i Polakach, stając się pretekstem do coraz to nowych dyskusji o naszych wadach narodowych. Tym bardziej zapraszamy do wspólnego czytania. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja będzie dla płocczan równie atrakcyjna, jak te z minionych lat – zapraszają organizatorzy.

Wśród czytających, będziecie mieli okazję również zobaczyć i usłyszeć redaktor naczelną PetroNews.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU