REKLAMA

Narodowa Loteria Paragonowa. Urząd skarbowy zaprasza: Dołącz do akcji!

REKLAMA

Paragon fiskalny jest dla sprzedawcy obowiązkiem, a dla klienta bywa przykrą udręką. Sporo osób „zapomina” lub po prostu nie chce wziąć go z restauracji, sklepu, baru i innych punktów sprzedaży. Często jest tak, że robiąc zakupy płacimy za towar, a paragon zostawiamy sprzedawcy na ladzie. Aby zmienić te nawyki, firma Unique One wraz z Ministerstwem Finansów ogłosiła akcję Narodowej Loterii Paragonowej. W zamian za paragon możesz otrzymać samochód!

Narodowa Loteria Paragonowa zachęca wszystkich klientów do zbierania paragonów w lodziarniach, restauracjach, barach, kawiarniach i pizzeriach. Dzięki nim, każdy z uczestników akcji ma szansę wygrać nagrodę specjalną – samochód Opel Insignia. Ponadto, pojawią się również inne nagrody, a wśród nich 12 aut marki Opel Astra, 72 laptopy Lenovo oraz 84 tablety iPod Air 2.

Paragony są wiążącym elementem pomiędzy sprzedawcą a klientem. Coraz częściej zdarza się tak, że sprzedawcy nie wydają paragonu fiskalnego, który jest najważniejszym potwierdzeniem uzyskanych przychodów. Zastępują go tak zwanym paragonem kelnerskim, który nie jest dowodem sprzedaży. Jego wydawanie może świadczyć o ukrywaniu przez przedsiębiorcę prawdziwych utargów. Według urzędu skarbowego, nie odbierając paragonu fiskalnego, nie tylko osłabiamy konkurencję między przedsiębiorcami, ale również wpływamy na zasób budżetu naszego państwa.

Jak wziąć udział w Narodowej Loterii Paragonowej?

Uczestnictwo w konkursie jest proste. Uczestnik musi zbierać paragony otrzymane za zakup usługi gastronomicznej w wybranej restauracji, barze, pizzerii lub  kawiarni. Każdy paragon należy w miesiącu zakupu zarejestrować na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl. Trzeba podkreślić, że w loterii mogą brać udział jedynie paragony fiskalne! Faktury, rachunki, wydruki – nie są uwzględniane. Kwota wydana na zakup usługi musi wynosić minimalnie 10 złotych. Losowanie nagród odbywa się dwa razy w miesiącu. Tuż po nim organizator wysyła do zwycięzców maila z informacją o wygranej, a dzień później kontaktuje się z nimi telefonicznie.Jednak, aby odebrać nagrodę należy pamiętać o tym, że dowód zakupu (zwycięski paragon) musi zostać przekazany samemu organizatorowi. Dlatego warto zachować go jeszcze na minimum 7 dni od daty losowania. Ilość paragonów biorących udział w loterii nie jest określona liczbowo. Oznacza to, że każdy uczestnik konkursu może zarejestrować kilka różnych paragonów fiskalnych, zwiększając tym samym swoją szansę na zwycięstwo. Każdy z paragonów może być rejestrowany tylko raz!

Narodowa Loteria Paragonowa ma nie tylko sprawić radość samym klientom dla których być może odebranie paragonu przestanie być problemem, ale również ma uświadomić sprzedawcom, jak ważne jest jego wydanie. Urząd Skarbowy od lat prowadzi działania, mające na celu kontrole w zakresie prawidłowości obrotów za pomocą kas rejestrujących. Mają one sprawić, że wydawanie paragonów stanie się powszechne i znaczące.

Narodowa Loteria Paragonowa potrwa do 30 września br.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU