REKLAMA

Napadli na płocczanina, był kopany w głowę. Wśród napastników – brat ofiary…

REKLAMA

Trzej płocczanie zaplanowali napaść na 57-letniego mężczyznę. Inicjatorem i jednym z napastników był brat ofiary, który wpuścił złodziei do mieszkania.

Do tego zdarzenia doszło 1 kwietnia, ale poszkodowany mężczyzna, 57-letni mieszkaniec Płocka, zgłosił je dopiero kilka dni później.

PowiązaneTematy

– Według relacji zgłaszającego, 1 kwietnia do jego mieszkania zaproszonych zostało dwóch nieznanych mu mężczyzn. Niechcianych gości miał zaprosić pod nieobecność mężczyzny jego brat, który wpuścił do mieszkania swoich kumpli. Kiedy 57-latek wrócił, został przez nich zaatakowany. Jeden ze sprawców kopał go po głowie, drugi wraz z bratem płocczanina przeszukiwał mieszkanie w poszukiwaniu pieniędzy. Znalezioną gotówkę, w kwocie ponad 3 tys. zł, sprawcy zabrali ze sobą, po czym szybko uciekli z mieszkania – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Policjanci zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli ustalenia sprawców.– Okazało się, że była to dobrze zorganizowana akcja przez podejrzanych, której inicjatorem był brat pokrzywdzonego. Kryminalni zatrzymali do sprawy trzech mężczyzn, wśród których był też 38-letni płocczanin, który ostatnie 13 lat swojego życia spędził za murami więzienia. Kolejnym, a zarazem najmłodszym z podejrzanych o rozbój, okazał się 27-latek. On również ma za sobą kryminalną przeszłość – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska.

W weekend wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju. Prokurator zdecydował o objęciu ich policyjnym dozorem. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU