Napadł sklep z nożem w ręku. Właściciele proszą o pomoc

REKLAMA

Popularny „Dołek Monopolowy”, czyli mieszczący się w Płocku sklep z alkoholem, został w nocy okradziony. Kamera utrwaliła moment kradzieży i twarz złodzieja.

– Dziś w nocy „wasz” dołek został napadnięty o godz 2:55 przez sprawcę z nożem! – napisał na swoim profilu facebookowym przedstawiciel sklepu. Jak dodaje, nikomu nic się nie stało, sprawca ukradł jedynie znajdujące się w kasie pieniądze.

PowiązaneTematy

Właściciele sklepu proszą o przekazanie informacji, jeśli ktoś rozpozna człowieka, widocznego na tym NAGRANIU. Za pomoc i wskazanie sprawcy wyznaczono nagrodę.

Niestety, ze względu na obowiązujące przepisy prawne, nie możemy opublikować wizerunku osoby, która dokonała napadu („Tylko zgoda upoważnia do wykorzystania – publikowania – wizerunku osoby prywatnej. I to tylko w określonym zakresie, a nie dla innych celów, choćby nawet społecznie ważnych” (wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 1 stycznia 2009 r., sygn. I ACa 22/09).

Mamy jednak nadzieję, że policja – jako jedyna służba, posiadająca uprawnienia do publikacji tego wizerunku – podejmie odpowiednie kroki w tej sprawie.

Aktualizacja

Policja potwierdza, że w nocy z 11 na 12 grudnia doszło do napadu.

– Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Wizerunek sprawcy napadu będziemy mogli opublikować, jeśli prokurator wyrazi na to zgodę – wyjaśnia rzecznik.