REKLAMA

Nalepa i Hendrix w wersji Cichońskiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA

21 marca w POKiS-ie wystąpił Leszek Cichoński – wirtuoz gitary. Płocczanie usłyszeli utwory z jego płyty „Sobą gram” oraz akustyczne wersje przebojów Hendrixa i Tadeusza Nalepy.

Leszek Cichoński od 30 lat aktywnie działa na polskiej scenie muzycznej, współpracując z takimi artystami jak: Tadeusz Nalepa, Wojciech Karolak, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański czy Tomasz Szukalski, a także z wybitnymi bluesmanami ze Stanów Zjednoczonych: Carlosem Jonhsonem, Sammie Fenderem, Stanem Skibby czy Johnem „Broadway” Tuckerem. Znany jest również z wymyślenia i organizowania Gitarowego Rekordu Guinnessa, który ściąga co roku na wrocławski Rynek tysiące fanów gitary. Relację z wydarzenia pokazują telewizje na całym świecie.

Jego ostatnia, piąta płyta „Sobą gram” to melodyjne, rockowe, zabarwione bluesem piosenki z ciekawymi, często refleksyjnymi tekstami. Znajdziemy na niej elementy funky, bluesa czy soul, ale przede wszystkim dbałość o aranżacyjne szczegóły, perfekcję wykonania i świetne gitarowe solówki. Kompozytorem wszystkich 11 utworów jest Leszek Cichoński, w kilku utworach zadebiutował również jako autor tekstów i wokalista.21 marca wybitny gitarzysta najpierw uczył płocczan jak rozwijać swoje umiejętności gry na gitarze, potem, o godz. 19 dał koncert w sali Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU