REKLAMA

Największa psia impreza w Płocku

REKLAMA
Uważasz, że Twój psiak to najbardziej przyjazne zwierzę? Chcesz dowiedzieć się, jak pomóc swojemu pupilowi w razie nagłego wypadku?  A może nie wierzysz, że psy potrafią latać? Przyjdź na jedyny taki DZIEŃ Z PSEM W PŁOCKU, zobacz pokazy agility, weź udział w konkursach i przekonaj się jakie atrakcje jeszcze czekają na ciebie i twojego zwierzaka!
Fot. Ola Zalewska

Dzień z Psem w Płocku odbędzie się w sobotę, 1 lipca, od godz. 11 w  Ogródku Jordanowskim przy ul. 4 Pułku Strzelców Konnych. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Przedsięwzięcie ma charakter rozrywkowo-edukacyjny i jest skierowane do wszystkich płocczan.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa, bowiem 1 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Psa.Podczas imprezy odbędzie się m.in. konkurs na „Najbardziej Przyjazne Psy Płocka”, w którym atrakcyjne nagrody ufundowało BRICOMARCHE Płock, będzie można wziąć udział w „Lekcji empatii i miłości do zwierząt”, którą poprowadzi TOM JUSTYNIARSKI – pisarz i obrońca zwierząt, autor książek, m. in. „Psie Troski”. Dodatkową atrakcją będzie możliwość uzyskania autografu pisarza i osobistej dedykacji na 2 nowych książkach  „Mój przyjaciel bocian” i „Kocia mama”.
Zobaczymy pokaz agility i dogfrisbee, który poprowadzą: Magda Kruszewska z klubu agility BITE oraz Julka Sztendur, podopieczna Renaty Piasecznej z klubu REMI.
Lecznica Weterynaryjna „NA 4 ŁAPY” zaprezentuje wszystkim uczestnikom przyspieszony kurs pomocy przedweterynaryjnej i udzieli praktycznych porad. Pokazy posłuszeństwa zaprezentuje Agnieszka Wojtków ze szkoły DOGadajcie – behawiorysta COAPE się oraz Ania Chyczewska – trener psów. Obydwie panie będą przez cały czas imprezy udzielały porad, dotyczących kształtowania pozytywnych zachowań psów.
– Chcemy pokazać, że posiadanie psiaka to nie tylko obowiązek i odpowiedzialność, ale i przywilej. Każde zwierzę zasługuje na szacunek i miłość. Psy to nasi przyjaciele, którzy kochają nas mimo wszystko. DZIEŃ  Z PSEM W PŁOCKU to okazja dla posiadaczy czworonogów, by się poznać, dowiedzieć się przydatnych informacji, nauczyć się czegoś nowego i spędzić razem miło czas, w gronie tych, którzy chyba najbardziej nas, psiarzy, rozumieją – mówi Marta Krasuska z Płock Przyjazny Psom.
Strażnicy Miejscy również pojawią się z psami. Funkcjonariusze przekażą wskazówki, jak zachować się w sytuacji wystąpienia agresji u psa oraz opowiedzą o tajnikach pracy ze zwierzakiem u boku. Na imprezie nie zabraknie także przedstawicieli naszych płockich organizacji działających na rzecz potrzebujących zwierząt:  OTOZ Animals, Płockie Towarzystwo Pomocy Zwierzętom ARKA, Płockie Schronisko dla Zwierząt, Fundacja Pomagamy Płockim Zwierzakom. Przywiozą ze sobą swoich czworonożnych podopiecznych, z których choć część, w co bardzo wierzymy, znajdzie tego dnia swój nowy, kochający dom. Podczas imprezy spotkamy także ekipę z psami z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej Podolszyce Płock, WOPR i Policję – wszyscy oczywiście z psami.
Dodatkową atrakcją będzie udział Zwierzakolubów, którzy przyjadą z egzotycznymi zwierzętami. Nie może zabraknąć także przyjaznego płocczanom i Ranczowiska, a Fun Park Płock zadba o to, by podczas imprezy było dużo śmiechu i zabawy dla młodszych i starszych dzieci
Honorowy patronat nad Imprezą objął Prezydent Miasta Płocka.
Patronat medialny nad imprezą objął PetroNews.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU