Film familijny, biblijna biografia czy adaptacja kultowej gry? A może najnowsza produkcja słynnego reżysera? Sprawdźcie, co NoveKino Przedwiośnie przygotowało na najbliższe dni.

Piotruś Królik

Od 6 kwietnia zapraszamy na przedpremierowe pokazy filmu familijnego “Piotruś Królik”. Złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa; na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. W komedii „Piotruś Królik” wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem (Domhnall Gleeson) przechodzi na zupełnie nowy poziom – być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki (Rose Byrne).
REŻYSERIA: Will Gluck OBSADA: Margot Robbie, Daisy Ridley, Rose Byrne

Maria Magdalena

Pierwsza premierowa propozycja to “Maria Magdalena” – głęboko ludzkie spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów. Biblijna biografia opowiada historię Marii (dwukrotnie nominowana do Oscara Rooney Mara), młodej kobiety, szukającej nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria przeciwstawia się swej tradycjonalnej rodzinie i dołącza do nowego społecznego ruchu kierowanego przez Jezusa z Nazaretu (trzykrotnie nominowany do Oscara Joaquin Phoenix). Wkrótce odnajdzie tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem.
REŻYSERIA: Garth Davis OBSADA: Rooney Mara, Joaquin Phoenix, Chiwetel Ejiofor

Tomb Raider

Druga nowość to propozycja to “Tomb Raider” – ekranizacja kultowej gry z Alicią Vikander w roli Lary Croft. Film będzie wyświetlany w dwóch wersjach: 2D dubbing oraz 2D napisy.

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u podnóży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?
REŻYSERIA: Roar Uthaug OBSADA: Alicia Vikander, Dominic West, Kristin Scott Thomas

Nowy Tomb Raider – czy Alicia godnie zastąpiła Angelinę?

Player One

Również 6 kwietnia ma swoją premierę najnowszy film Stevena Spielberga “Player One”. Film będziemy wyświetlać w 3 wersjach: 2D dubbing, 3D dubbing oraz 2D napisy.

W 2045 roku ludzie znajdują ukojenie w wirtualnej rzeczywistości. Jej twórca przed śmiercią postanawia cały majątek przekazać pierwszej osobie, która znajdzie ukryte w niej “wielkanocne jajo”.
REŻYSERIA: Steven Spielberg OBSADA: Ben Mendelsohn, Olivia Cooke, Simon Pegg

Twarz

Ostatnia premiera to polski film wyreżyserowany przez Małgorzatę Szumowską “Twarz”.

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”). Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.
Film “Twarz” na festiwalu Berlinale otrzymał nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Filmu.

“Twarz” – Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.
REŻYSERIA: Małgorzata Szumowska OBSADA: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol

Bajkoranki: Tedi i mapa skarbów

W sobotę i niedzielę (7 i 8 kwietnia) o godzinie 11 zapraszamy na Bajkoranki i pokaz animacji “Tedi i mapa skarbów”. Bilety w cenie 12 złotych, przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Po seansie zapraszamy na zabawy i animacje prowadzone przez Teatr Form Wielu.

“Tedi i mapa skarbów” dubbing – Po tym, gdy Sara Lavrof odkrywa jeden z trzech pierścieni z mitycznego naszyjnika króla Midasa, udowadniając, że ten, który swym dotykiem zamieniał wszystko w złoto, naprawdę istniał, Tedi odwiedza starą przyjaciółkę w Las Vegas. To właśnie tam odkrycie zostanie ogłoszone światu. Radosne spotkanie Sary i Tediego szybko zamienia się w niebezpieczną przygodę, kiedy Jack Rackham i jego drużyna kradną klejnot i porywają młodą badaczkę, która może doprowadzić ich do pozostałych pierścieni z naszyjnika. Tedi będzie zmuszony użyć wszystkich swoich mocy oraz wielkiego sprytu, by ocalić Sarę i pokrzyżować plany Rackhama. Przyjdzie mu przemierzyć cały świat, a po drodze pozna, nie tylko nowych przyjaciół, ale także wrogów. Jak zawsze towarzyszyć mu będą papuga Belzoni i pies Jeff.
REŻYSERIA: David Alonso, Enrique Gato OBSADA: Małgorzata Socha, Mateusz Rusin, Paweł Ciołkosz

Spotkania Filmowe: Tamte dni, Tamte noce

W poniedziałek, 9 kwietnia, zapraszamy na Spotkanie Filmowe i seans “Tamtych dni, Tamtych nocy”. Pokaz odbędzie się o godzinie 18.30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na poczęstunek oraz losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

“Tamte dni, Tamte noce” napisy – Nowy film Luki Guadagnino to sensualna, transcendentna opowieść o porywach pierwszej miłości. Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i wykonując muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką Marzią. Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca – szanowanego profesora, specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę – Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Obycie, wykształcenie i zdolności Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z młodym ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć, zwłaszcza w obcej mu dziedzinie – miłości. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, doktorant pracujący z ojcem Elia. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii, Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.
REŻYSERIA: Luca Guadagnino OBSADA: Armie Hammer, Timothee Chalamet, Michael Stuhlbarg

Rodzinne Oglądanie: Cudowny chłopak

W środę o godzinie 09.40 zapraszamy na Rodzinne Oglądanie i pokaz filmu familijnego “Cudowny chłopak” dubbing. Bilety w cenie 15 złotych!

Ponadto w repertuarze:

  • najnowszy film Władysława Pasikowskiego “Pitbull. Ostatni pies” – Po śmierci Soczka policjanci z warszawskiej komendy rozpoczynają śledztwo. Na wezwanie komendanta do stolicy przybywają Nielat zwany Quantico, Metyl oraz Despero, którzy mają za zadanie powstrzymać gangi walczące między sobą o miasto;
  • animacja “Gnomeo i Julia: Tajemnica zaginionych krasnali” dubbing – Krasnale proszą detektywa Sherlocka, aby zbadał tajemnicze zniknięcia na terenie ogrodu;
  • film familijny “Cudowny chłopak” dubbing – Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji