Najlepsi piłkarze wciąż z “Siedemnastki”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W środę, 21 maja, na orliku w Ogrodzie Jordanowskim odbył się finał Orlen Szkolnej Ligi MDK. W zmaganiach brały udział reprezentacje dwunastu szkół podstawowych.

Do tej pory posiadaczem tytułu mistrza w lidze MDK była szkoła podstawowa numer 17. Od września rozpoczął się drugi sezon rozgrywek i tym razem uczniowie z tej szkoły również nie dali za wygraną. W rozgrywkach biorą udział chłopcy z piątych i szóstych klas. Obok mistrzów z SP 17, podium wypełnili reprezentanci SP nr 5 na drugim miejscu oraz uczniowie SP 12 na trzecim.Organizatorem zawodów jest Młodzieżowy Dom Kultury, a pomysłodawcą Zbigniew Tomaszewski, trener i nauczyciel w MDK-u.

Tytuł „najlepszego zawodnika” turnieju zdobył Kamil Dąbrowski z SP 17. Najlepszym bramkarzem okazał się zaś Tomek Banach z SP 11. W trakcie finałów wystąpił zespół “Pląs” ze Szkoły Podstawowej nr 17.

Rozgrywki, poza wymiarem sportowym, mają na celu aktywizację młodzieży oraz promowanie sportowego trybu życia. Nasza redakcja jest zdecydowanie za większą ilością tego typu imprez, także tych promujących inne dyscypliny sportu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji