REKLAMA

Najgorsze miasta na znalezienie pracy? Płock na 3. miejscu…

REKLAMA

Kolejny raz wyszukiwarka ofert pracy Adzuna.pl przeprowadziła badania dostępności stanowisk pracy w największych 50 miastach Polski. Płock już rok temu plasował się na kiepskiej, 44. pozycji. W tym roku spadł jeszcze bardziej.

Adzuna Polska wykonała badanie na podstawie porównania informacji o ilości ofert dostępnych w poszczególnych, 50 największych polskich miastach w lutym 2015 oraz najnowszych statystyk, dotyczących ilości osób bezrobotnych według danych Głównego Urzędu Statystycznego (stan na koniec grudnia 2014).

Jak się okazuje, najmniej problemów mają bezrobotni we Wrocławiu lub Poznaniu – tam ofert pracy jest więcej, niż osób bezrobotnych (odpowiednio 0,76 i 0,78 osób bezrobotnych na jedno stanowisko pracy). Wrocław awansował tym samym z ubiegłorocznego, piątego miejsca na miejsce pierwsze. Kolejne miasta to Katowice (1,36) oraz Kraków (1,41). Co dziwne, stolica naszego kraju, która ma opinię raju dla bezrobotnych, plasuje się dopiero na siódmej pozycji ze współczynnikiem 2,09.

[button href=”http://praca.plock.fm/” align=”left”]Praca w Płocku? Zobacz![/button]

Najgorsze miasta na znalezienie pracy to Radom, gdzie o jedno stanowisko ubiega się 29 chętnych i Włocławek, który rok temu był liderem wśród najgorszych miast na poszukiwanie pracy (obecny współczynnik to 27,60). Nasze miasto uplasowało się na bardzo złej, trzeciej pozycji. W Płocku na jedną ofertę pracy przypada aż 26,98 bezrobotnych. Jeszcze rok temu w zestawieniu tych samych 50 miast, Płock zajmował 6. miejsce wśród tych z najgorszym współczynnikiem.

Czy kolejne miesiące przyniosą poprawę? Być może niewielki ruch na płockim rynku pracy wygeneruje PKN Orlen. Koncern zakończył właśnie etap składania deklaracji odejścia przez pracowników objętych procesem restrukturyzacji. Na wyznaczonych 180 deklaracji, złożono aż 246. Ze względu na akceptację wszystkich wniosków, będzie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca w Orlenie.Badanie Adzuna Polska 2014
Badanie Adzuna Polska 2014

Wracając do raportu, na liście miast, w których najtrudniej znaleźć pracę w tym roku, za Płockiem są Inowrocław (26,27) oraz Siedlce (24,63). Biorąc pod uwagę województwa, najtrudniej znaleźć pracę w województwie podkarpackim, a najłatwiej w wielkopolskim.

Sytuacja Polski generalnie nie jest dobra w zakresie ofert pracy – średnio na każdą ofertę przypada 9,51 osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Tymczasem według podobnych badań na przykład w Wielkiej Brytanii, tam o jedno stanowisko ubiega się średnio 0,85 kandydatów, we Francji 2,67, w Niemczech – 3,54, w Holandii – 4,97, nawet w Rosji jest lepiej – 5,79.

[button href=”http://plocek.pl/zlecenia” align=”left”]Wyznacz kwotę i daj zlecenie![/button]

Według przytaczanych badań, najłatwiej znaleźć pracę w działach IT, sprzedaży oraz handlu i budownictwie. Najmniej ofert w naszym kraju dostępnych jest w branży energetycznej, ropy i gazu oraz turystyce.

Źródło: materiały prasowe Adzuna Polska
Źródło: materiały prasowe Adzuna Polska

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Iwona. says:

    Nie uwierzycie ale Wyborcza was cytuje.
    Albo piekło zamarzło albo będą teraz dwa portale które widzą i słyszą a nie słuchają i służą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU