REKLAMA

Nagrodzono płockich bibliotekarzy

REKLAMA

Książnica Płocka świętowała Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji również podsumowano rok działalności instytucji i wręczono wiele nagród.

Z okazji ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, Książnica Płocka zaprosiła pod koniec maja bibliotekarzy i sympatyków instytucji do Zamku Książąt Mazowieckich na uroczyste obchody. Była to okazja, by podsumować ostatni rok działalności Książnicy Płockiej, a także wręczyć nagrody od prezydenta płocka oraz dyrektor książnicy.

– Biblioteka, to jak każdy pewnie jeszcze pamięta ze szkoły, rzeczownik. Oto dwa podstawowe znaczenia tego rzeczownika. W pierwszym, to jest instytucja gromadząca, przechowująca i udostępniająca w miękkich i twardych okładkach, oraz na każdych innych nośnikach, wyobraźnię. A druga definicja, to budynek, pomieszczenie albo mebel mieszczący zbiory słów, myśli i marzeń – rozpoczęła dyrektor Książnicy Płockiej Joanna Banasiak.

Dyrektor zwróciła uwagę, że płocczanie przychodzą do Książnicy Płockiej nie tylko wypożyczać książki bądź czytać je na miejscu. Jest również wielu fanów prasy, którzy regularnie przychodzą, by zapoznać się z nowymi tytułami. Książnica Płocka organizuje też wiele imprez, na których licznie gromadzą się płocczanie – są to spotkania autorskie, lekcje biblioteczne i wernisaże wystaw.– Czasami też po prostu przychodzą po to, szczególnie do tych naszych filii bibliotecznych, które są rozlokowane we wszystkich niemalże dzielnicach Płocka, przychodzą po prostu po to, żeby porozmawiać z kimś życzliwym, z kimś przyjaznym i tutaj na co dzień nasi pracownicy pełnią taką funkcję biblioterapeutyczną, bo słuchają wszystkich opowieści, zawsze mają jakieś dobre słowo pocieszenia, otuchy – zwracała uwagę dyrektor Joanna Banasiak.

Podczas uroczystości swoje wyrazy uznania złożyli między innymi przedstawiciele samorządów, wojewódzkiego, powiatowego i płockiego. Swoje podziękowania przekazała także posłanka Elżbieta Gapińska. Na wydarzeniu podsumowującym działalność Książnicy Płockiej w ostatnim roku nie mogło zabraknąć nagród – Prezydenta Miasta Płocka oraz Dyrektora Książnicy Płockiej.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. regionalista. says:

  Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ZIELONE ŚWIĄTKI – 200 tys. wiernych, brało udział w Marszach dla Życia i Rodziny.

  Dla płockich faryzeuszy, Książnicy, daję Przesłanie;

  ………… Lat tysiące przeszło i ludu miliardy.
  Zawsze tak samo – w cierpieniu żywot wiedli – nieufni Duchowi Boga w sobie. A pustka w tłumie ludzi, nie może dać szczęścia. Nie może dać miłości. Grzech nieufności jest grzechem czystości. Strach dusi gardło a usta mówią grzeczne wyuczone słowa, bojąc się powiedzieć

  KOCHAM CIEBIE A CIERPIĘ NIEPOTRZEBNIE.

  Lecz słyszymy również słowa buntu. I tak lat tysiące, ci sami idą na zatracenie – nie czując głosu Boga w jedynej chwili zbawienia.
  Ślepy odejść musi a serce nie może przejąć duszy, tak bliskiej Jedności.
  Na zatracenie idą już dwie istoty.

  Jedna cierpi – bo drogi nie pragnie odnaleźć.

  Druga cierpi – bo drogę znalazła a osłonić nie może Brata bliskiego
  na wyciągnięcie ręki.

  Tak musi być a los nasz bliski jest Bogu. Daleki osobie,
  której miłość daliśmy za wcześnie.

  W CIENIU Prawdy – kocham nadal, świadomy Bliskości Ducha Świętego.
  Miłości bliźniego – Miłości do Ciebie Ojcze.

  WIARA

  Jakże szybko płynie
  W Wiecznym wirowaniu
  Nasze ŻYCIE.
  Ponad stosy ludzkich myśli,
  Ponad Miłościwie
  wyciągnięte ręce,
  Unoszę wieczne
  i gorące słowa;
  Kocham Ciebie Panie.
  Twoim Miłosierdziem.
  Ponad cierpieniem
  Zawsze Twoje Serce.

  Wracajmy do Boga. Pomimo naszych ułomności Jezus zawsze na nas CZEKA NA BRATA – CZŁOWIEKA.

 2. Wudzka says:

  Kominek, Struzik owa, glapińska, itd…… Czy ci ludzie poradziliby sobie w prywatnym biznesie, bez pleców i z posiadanymi, a właściwie brakiem posiadania jakichkolwiek umiejętności?!

 3. regionalista. says:

  3 Miasto zbrodnicze wobec KK. Nadużycie. Brak lojalności i Miłosierdzia.

  Czemu to czynicie? Książnico! Udając Sprawiedliwych?

  Cytat ;.. ” jednego miotu;.
  ..”chory kraj…chorzy 02:38, 08.06.2019
  Gdzie ten Most Legionów ? Trasa Popiełuszki. Nie można by bardziej ludzkim językiem ? Nie można nazwać : Morelowa. Brzoskwiniowa, tylko na wstępie nazwisko jakiegoś patałacha !Po co w przyszłości mieszkańcy ulicy mają wymieniać dowody osobiste?…z powodu jakiegoś tam głąba dawno nieżyjącego ? Towarzystwo katolickie wzajemnej adoracji niech program na Androida opracuje, by było wiadomo, gdzie, co i kiedy święcić !Czy potrafią ? To już inna historyja !…PP. ”

  ŚCIANA

  Ściana przedziela
  Udręczone myśli.
  Jeszcze poznam chaos
  Krzyku przerażonych oczu.
  Przywrócą Jego Święte Dzieci
  Czystość należną Człowiekowi.
  Idźmy!
  Oddzieleni murem?
  Brat do Brata powie?

 4. Anonim says:

  Strach lodówkę otworzyć, wszędzie radny Kominek.

 5. jaja sobie robicie? says:

  za czyje to pieniądze ..? naprawdę to wszystko z nudy?

 6. Kioskarz says:

  Wow naprawdę??? A czemu nie obchodzi się tak hucznie święta kioskarki i kioskarza? Oni z mozołem udostępniają codzienne marzenia i plany oraz realizacje ludzkości??? Niech się pani Joasia nie napina tak bardzo haha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU