REKLAMA

Nagrodzono płockich bibliotekarzy

REKLAMA

Książnica Płocka świętowała Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji również podsumowano rok działalności instytucji i wręczono wiele nagród.

Z okazji ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, Książnica Płocka zaprosiła pod koniec maja bibliotekarzy i sympatyków instytucji do Zamku Książąt Mazowieckich na uroczyste obchody. Była to okazja, by podsumować ostatni rok działalności Książnicy Płockiej, a także wręczyć nagrody od prezydenta płocka oraz dyrektor książnicy.

– Biblioteka, to jak każdy pewnie jeszcze pamięta ze szkoły, rzeczownik. Oto dwa podstawowe znaczenia tego rzeczownika. W pierwszym, to jest instytucja gromadząca, przechowująca i udostępniająca w miękkich i twardych okładkach, oraz na każdych innych nośnikach, wyobraźnię. A druga definicja, to budynek, pomieszczenie albo mebel mieszczący zbiory słów, myśli i marzeń – rozpoczęła dyrektor Książnicy Płockiej Joanna Banasiak.

Dyrektor zwróciła uwagę, że płocczanie przychodzą do Książnicy Płockiej nie tylko wypożyczać książki bądź czytać je na miejscu. Jest również wielu fanów prasy, którzy regularnie przychodzą, by zapoznać się z nowymi tytułami. Książnica Płocka organizuje też wiele imprez, na których licznie gromadzą się płocczanie – są to spotkania autorskie, lekcje biblioteczne i wernisaże wystaw.

PowiązaneTematy

– Czasami też po prostu przychodzą po to, szczególnie do tych naszych filii bibliotecznych, które są rozlokowane we wszystkich niemalże dzielnicach Płocka, przychodzą po prostu po to, żeby porozmawiać z kimś życzliwym, z kimś przyjaznym i tutaj na co dzień nasi pracownicy pełnią taką funkcję biblioterapeutyczną, bo słuchają wszystkich opowieści, zawsze mają jakieś dobre słowo pocieszenia, otuchy – zwracała uwagę dyrektor Joanna Banasiak.

Podczas uroczystości swoje wyrazy uznania złożyli między innymi przedstawiciele samorządów, wojewódzkiego, powiatowego i płockiego. Swoje podziękowania przekazała także posłanka Elżbieta Gapińska. Na wydarzeniu podsumowującym działalność Książnicy Płockiej w ostatnim roku nie mogło zabraknąć nagród – Prezydenta Miasta Płocka oraz Dyrektora Książnicy Płockiej.