Nafciarze, tak nie można grać…

Zespół prowadzony przez Piotra Przybeckiego przeszedł dziś obok meczu, a jedynie wyjątki w szeregach niebiesko-biało-niebieskich próbowały coś odmienić. Pick również grało słabo, ale wygrało…

Taki mecz, jak dzisiejszy, ciężko jest opisać. Zespół, który gra pod szyldem Wisły, po prostu zawiódł na całej linii. Start meczu i wynik 1:6 po zaledwie pięciu minutach zdezorientował wszystkich obecnych na hali, choć tych nie było zbyt wielu. Zespół gospodarzy jednak zareagował pozytywnie, a do walki poderwał przede wszystkim Adam Morawski.

Zawodnicy w polu, którzy zagubieni byli wysoką obroną i grającym na tzw. jedynce Jonasa Kalmana, nie potrafili zupełnie nic zrobić, ale po wejściu Morawskiego udało się uruchomić szybki atak i doprowadzić w 18. minucie do remisu 9:9. Kilka chwil później do dogodnej sytuacji rzutowej doszedł Sime Ivić, jednak pomylił się i, niestety, w tym momencie emocje się zakończyły. Pick wręcz wzorowo wykorzystało kolejne błędy szkolne i ponownie wyszło na prowadzenie 9:12, by ostatecznie do szatni schodzić z prowadzeniem 12:15.

W drugiej części kibice Wisły liczyli na odmianę słabej gry pod wieloma względami i początkowo nie wyglądało to źle, ponieważ było widać chęć zdominowania przeciwnika. Niestety, znów fatalnie na parkiecie spisywał się zespół. Nagle w 48. minucie zrobiło się 21:29, ale należy wspomnieć, że to był najmniejszy wymiar kary… Wisła zagrała po prostu źle, jako całość, ale niektórzy zawodnicy – Jose de Toledo i Nemanja Obradović zdecydowanie brylowali w swoich słabościach.

Dziś Wisła przegrała 27:33, ale należy się cieszyć, że Pick dziś też zagrało słabo, ponieważ ominęła nas klęska… Mecz nie wyglądał dziś na zawody w Lidze Mistrzów.