Nafciarze pomogą dzieciom. Bilet za 1 grosz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

SPR Wisła Płock rozpoczyna współpracę z Biurem Rzecznika Praw Dziecka. Nafciarze wezmą udział w kampanii “Reaguj. Masz prawo”.

Porozumienie, które zostało podpisane w ubiegłym tygodniu, zakłada promowanie przez klub działania Rzecznika Praw Dziecka. SPR Wisła będzie wspierała inicjatywy Rzecznika w zakresie edukacji dzieci i młodzieży, co  ma stworzyć większe możliwości rozwiązywania problemów dzieci. Ma też podjąć współpracę ze stowarzyszeniami, ruchami obywatelskimi, zrzeszeniami, organizacjami sportowymi i fundacjami, które działają na rzecz ochrony i praw dzieci.

Ale działanie Nafciarzy nie ograniczy się do samych form poparcia. Zawodnicy aktywnie wezmą udział w kampaniach społecznych, których celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy dzieci i młodzieży. Pierwsza okazja będzie już w najbliższą sobotę, 14 grudnia, kiedy to SPR Wisła Płock przyłączy się do kampanii “Reaguj. Masz prawo”, której głównym celem jest, jak piszą organizatorzy, “zmiana biernej postawy osób dorosłych wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy względem nich”.

W trakcie sobotniego meczu Orlen Wisły z Gwardią Opole, zawodnicy obu ekip przystąpią do rozgrzewki w okolicznościowych koszulkach, wspierających kampanię. W ramach akcji, na widowni pojawi się tysiąc uczniów z płockich szkół, którzy mogli kupić bilet w specjalnej cenie – za 1 grosz.

Więcej informacji na temat kampanii na stronie jakreagowac.pl.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji