REKLAMA

Naczelny rabin Polski w Muzeum Żydów Mazowieckich [ZDJĘCIA]

REKLAMA

– To nie jest do końca tak, że Bóg milczy – mówił podczas spotkania z płocczanami Michael Schudrich, naczelny rabin Polski. 

Spotkanie z Michaelem Schudrichem odbyło się we wtorek po godz. 18 w Muzeum Żydów Mazowieckich (oddział Muzeum Mazowieckiego). Naczelny rabin Polski opowiadał o podstawach judaizmu, wyjaśniał znaczenie Tory w tej religii, a także odpowiadał na pytania o Holocaust i jego znaczeniu w odniesieniu do Boga. – Ja wiem, że nie będzie satysfakcji z takiego wytłumaczenia, ale są rzeczy, których my nie rozumiemy – wyjaśniał tę ostatnią kwestię naczelny rabin Polski.

Michael Schudrich urodził się w Nowym Jorku, gdzie uczęszczał do szkół żydowskich oraz studiował na State University of New York w Stony Brooks i na Columbia University. Rabinem został w 1980 r., następnie sześć lat spędził w Japonii – tam dbał o potrzeby religijne miejscowej społeczności żydowskiej, ucząc żydowskiej kultury i historii. W 1990 r. zaczął pracować dla Fundacji Laudera, lata 1992-1998 spędził w Warszawie. Do Polski wrócił w 2000 r. jako główny rabin Warszawy i Łodzi. Cztery lata później został wybrany naczelnym rabinem Polski, którym jest do dzisiaj.Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU