Na Winiarach powstaje nowe rondo. Wystąpią utrudnienia w ruchu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Miejski Zarząd Dróg rozpoczął prace nad budową nowego ronda na Winiarach. Zastąpi ono znajdujące się u zbiegu ulic Dobrzyńskiej i Medycznej rondo tymczasowe, które zbudowano z plastikowych barier ponad dwa lata temu. 

Prace nad pełnoprawnym rondem rozpoczęły się w poniedziałek. – Na przełomie 2013 i 2014 roku będzie realizowany pierwszy etap prac – poinformował Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Będą one polegały na usuwaniu kolizji w infrastrukturze podziemnej. Wiosną rozpocznie się drugi etap robót. Wówczas powstanie wyspa centralna i zostanie położona nowa nawierzchnia jezdni w rejonie skrzyżowania.

Jak obiecuje ratusz, nowe rondo będzie doświetlone. Pojawią się też dodatkowe elementy, poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego.

W czasie prowadzonych prac dojdzie do utrudnień w ruchu. Na czas prac będzie wprowadzana tymczasowa organizacja ruchu po drodze technicznej i objazdem ulicą Polskiego Czerwonego Krzyża.

Nowe, pełnoprawne rondo, zastąpi tymczasowe, wytyczone pod koniec 2011 r. z plastikowych barier. Całkowity koszt inwestycji to prawie 2 mln złotych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji