REKLAMA

Na ulicach lodowisko. Uważajcie!

REKLAMA

– Witam, jadę Alejami Jachowicza. Na ulicy jest lodowisko, gdzie są nasze służby, żeby sypać na ten lód? – zapytał nas czytelnik. No cóż, ostrzeżenia dzisiaj były…

Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika

IMGW ostrzegał, że w nocy z 19 na 20 stycznia w godz. 18-6 prognozuje się oblodzenie i gołoledź na terenie woj. mazowieckiego.

PowiązaneTematy

Wystąpią przejściowo opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź! Strefa opadów będzie przemieszczać się z północy na południe. Prawdopodobieństwo zjawiska 85%.

I te ostrzeżenia się potwierdziły. Jak informują nasi czytelnicy, na drogach Płocka panują bardzo trudne warunki. Nawet na głównych trasach jest ślisko, a każdy wjazd na boczne uliczki powoduje, że samochody „pływają”.– Jeśli ktoś był na tyle optymistyczny, że nadal jeździ na letnich oponach, niech nawet nie wyjeżdża, uniknie stresu i wypadku – apeluje jeden z naszych czytelników.

My natomiast apelujemy o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Jak informuje IMGW, gołoledź może utrzymać się miejscami do godzin porannych 21 stycznia.