REKLAMA

„Na topie”, „Powitanie słońca” czy „Zdrajca”? Zobaczcie propozycje NK Przedwiośnie

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie proponuje na najbliższe dni najnowsze produkcje, zarówno dla dorosłych, jak i najmniejszych kinomaniaków. Co w repertuarze?

Na topie

Od 10 lipca przedpremierowo na ekranie pojawi się energetyczny duet, dwie bardzo utalentowane aktorki, Dakota Johnson i Tracee Ellis Ross w filmie „Na topie”.

„Na topie” – Jesteśmy w samym centrum błyszczącego, gwiazdorskiego muzycznego świata. Grace Davis (Tracee Ellis Ross) to supergwiazda, której talent (i ego) osiągnęły szczyty. Maggie (Dakota Johnson) to przepracowana osobista asystentka Grace. Jest kimś w rodzaju „dziewczynki na posyłki”, nie porzuciła jednak dziecięcego marzenia o produkowaniu muzyki. Kiedy menadżer Grace (w tej roli Ice Cube) daje jej propozycję, która mogłaby zmienić kurs jej kariery, Maggie i Grace łączą szyki, planując coś, co zmieni ich życie na zawsze.
REŻYSERIA: Nisha Ganatra OBSADA: Dakota Johnson, Bill Pullman, June Diane Raphael

Bajkoranki: Wiking i magiczny miecz

Najmłodszych widzów wraz z rodzinami zapraszamy na animację “Wiking i magiczny miecz”. Jeden niewyrośnięty wiking plus jeden magiczny miecz równa się milion zwariowanych przygód!

“Wiking i magiczny miecz” – Wigi jest synem wodza wikingów mocarnego Halvara. Jego tatko ma złote serce, ale działa szybciej niż myśli, co niestety jest źródłem problemów całego plemienia. Wigi może nie ma ojcowskiej siły i postury mamuta, dysponuje za to odwagą i nie lada sprytem. Obie te cnoty okażą się kluczowe, gdy na skutek złowrogiej klątwy, mama Wigiego zmieni się w złoty posąg. Dzielny chłopak kompletuje załogę, która wyruszyć ma na poszukiwania magicznej wyspy. Według legendy tylko tam można odczynić czar i przywrócić mamie jej dawną postać. Wigi, jego dzielny tatko Halvar i kudłata drużyna walecznych wikingów będą musieli zmierzyć się z potężnymi falami, wrednymi stworami i wyjątkowo bezczelnym wrogiem, który podąża za nimi wiosło w wiosło. Stawką okaże się nie tylko dobro kochanej rodzicielki, ale los całego plemienia.

Tę produkcję obejrzeć będzie można również w sobotę i niedzielę o godz. 11 w cyklu Bajkoranki. Bilety w cenie 15 zł. Po seansie NK Przedwiośnie zaprasza na spektakl “Czerwone, zielone” autorstwa animatorów Teatru Form Wielu.

Kino Podróżnika: Powitanie słońca

NoveKino Przedwiośnie i Grimpi zapraszają w niedzielę, 12 lipca o godz. 16:00 na kolejne spotkanie z cyklu Kino Podróżnika :“Powitanie słońca”. Gościem spotkania będzie Karolina Spychalska z Płockiej Akademii Jogi Concept.
Bilety w cenie 20 zł – normalny. 18 zł – ulgowy.“Powitanie słońca” – Tuż po czterdziestce życie Stephane’a Haskella, utalentowanego fotoreportera i dokumentalisty, stanęło na głowie. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę, został sparaliżowany. Tam, gdzie lekarze bezradnie rozkładali ręce, a tradycyjna medycyna nie dawała wielkich nadziei na powrót do zdrowia, szansa niespodziewanie pojawiła się za sprawą… jogi. Przełomowym momentem było dla Haskella spotkanie z Teresą Poulsen, za namową której zgłębił nie tylko tajniki, ale i filozofię, jaka kryje się za jogą. Stopniowo ból, zniechęcenie i brak cierpliwości zastępowała coraz większa wiara oraz empatia w stosunku do ludzi pokrzywdzonych przez los podobnie jak reżyser. To właśnie z tych inspiracji narodziła się idea nakręcenia dokumentu, będącego połączeniem osobistej historii z szerszym spojrzeniem na fenomen jogi. By go w pełni zrozumieć, Haskell wyrusza w podróż po świecie, odwiedzając miejsca, jakie pewnie nie przyszłyby nam w tym kontekście do głowy. Od celi śmierci w słynnym amerykańskim więzieniu San Quentin po Kenię, gdzie – jak się okazuje – Masajowie praktykują jogę od wieków. Rozmawia z parą Żydów, którzy drogę do judaizmu odnaleźli… poprzez jogę. Te doświadczenia pozwalają reżyserowi spojrzeć z nieco innej perspektywy nie tylko na zachodnią kulturę, ale i własne życie.
REŻYSERIA: Stephane Haskell OBSADA: Corine Biria, Stephane Haskell, Raphael Personnaz

Spotkania Filmowe: Zdrajca

W poniedziałek, 13 lipca o godz. 18:30 w cyklu Spotkania Filmowe zaprezentowany zostanie oparty na faktach film “Zdrajca”. Bilety w cenie 15 zł.

W najdroższym ze swoich filmów mistrz Bellocchio bez wahania zdradza romantyczną, gangsterską narrację spod znaku „Ojca chrzestnego” na rzecz surowej rekonstrukcji brutalnych wydarzeń. W jej centrum znajduje się Tommaso Buscetta, boss, który złamał omertę, mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze, tzw. Maxiproces doprowadził do skazania 362 mafiosów. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, „nasza sprawa”, zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów. Co ważne, reżyser nie psychologizuje, nie zgaduje intencji przestępcy, za to z pasją kreśli sytuację człowieka najpierw ściganego przez policję, a później przez mafię, który większość życia spędził w ukryciu.
REŻYSERIA: Marco Bellocchio OBSADA: Pierfrancesco Favino, Luigi Lo Cascio, Fausto Russo Alesi, Fabrizio Ferracane

Portret Kobiety: Na topie

We wtorek, 14 lipca o godz. 18:00 odbędzie się kolejny pokaz przygotowany ze szczególną myślą o paniach, Portret Kobiety: “Na topie” . Cykl wspiera Miasto Płock. Bilety w cenie 15 zł.

W repertuarze wciąż pozostają:

  • dramat “Tylko sprawiedliwość” – Światowej sławy adwokat Bryan Stevenson wspomina sprawę skazanego na karę śmierci mordercy osiemnastolatki Waltera McMilliana, którego udało mu się wybronić.;
  • thriller „Sala samobójców” – Wydalony z Uniwersytetu Warszawskiego student prawa, zostaje przyłapany na plagiacie. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich;
  • horror „Niewidzialny człowiek” napisy – Po zerwaniu toksycznej relacji mąż Cecilii, naukowiec-wynalazca popełnia samobójstwo. Od tej pory zaczynają ją prześladować dziwne zdarzenia.;
  • „Czworo dzieci i Coś” napisy – Grupa dzieci, które spędzają wakacje w Kornwalii, znajduje na plaży stworzenie spełniające życzenia;
  • animacja „Klara Muu!” – Młoda krowa Klara pragnie zostać sławną gwiazdą muzyki. Niestety nie wszyscy uważają, że ma talent… Kiedy trafia prosto z dużego miasta na farmę swojego ojca, czekają ją tam nie lada wyzwania.;
  • animacja „Naprzód” dubbing – Dwóch braci próbuje sprowadzić na ziemię drugą połowę ciała swojego ojca, gdyż nieudane czary powodują, że pojawia się tylko od pasa w dół;
  • film przygodowy „Sonic. Szybki jak błyskawica” dubbing – Tom Wachowski, oficer policji w San Francisco oraz Sonic – antropomorficzny pozaziemski jeż, łączą siły, by pokonać Doktora Robotnika.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU