REKLAMA

Na Sobótce będzie można popływać. Od kiedy?

REKLAMA

Już wkrótce dla płocczan udostępnione zostanie kąpielisko miejskie „Sobótka”. Będzie ono czynne do 31 sierpnia w godzinach 10-18.

Jak podaje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku, Sobótka zostanie oficjalnie otwarta 15 czerwca, wraz z rozpoczęciem się długiego weekendu. To ważne, bowiem amatorów plażowania nigdy nie brakuje.

MOSiR zapewnia, że tuż przed rozpoczęciem sezonu, płetwonurkowie jednego z płockich klubów oczyścili dno Sobótki z niebezpiecznych przedmiotów. Czyszczony jest także piasek na plaży.

Początek sezonu oznacza, że na teren kąpieliska wrócą ratownicy, którzy pełnić będą dyżur codziennie od godziny 10 do 18, a do oferty Sobótki wraca wypożyczalnia sprzętu wodnego, plażowego i sportowego.

Ponadto, na terenie plaży w okresie letnim funkcjonuje nieodpłatna zjeżdżalnia, oraz 4 boiska do siatkówki plażowej oraz 2 pomosty drewniane. Co ciekawe, w sąsiedztwie kąpieliska zorganizowane zostało boisko do gry w piłkę ręczną plażową – to na tzw. dzikiej plaży.Płocki sezon plażowy zatem otwarty. Teraz wystarczy już tylko trzymać kciuki za pogodę.

Aquapark na miejscu “Kobylanki” będzie kosztował 25-30 mln złotych

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU