REKLAMA

Na rowerze do Norwegii – płocczanin w podróży

REKLAMA

W środę spod płockiego ratusza w wielką podróż wyruszył Bernard Milewski, który planuje w ciągu dwóch miesięcy przejechać ponad sześć tysięcy kilometrów. Nietypowy jest środek transportu – rower oraz wiek podróżnika, który jest już na emeryturze.

Celem podróży pana Bernarda, 63-letniego mieszkańca Maszewa Dużego jest Skandynawia. Prezes płockiego Klubu Turystyki Kolarskiej PTTK „Beneqteam” w podróż wyrusza samotnie, mimo to pożegnało go grono przyjaciół z zespołu oraz rodzina. Udało nam się przejechać kilka kilometrów w towarzystwie rowerzystów i porozmawiać z panem Milewskim.

– Doświadczenie mam spore, bo tego typu turystykę uprawiam ponad 30 lat – powiedział nam rowerzysta. – Mimo to, nie da się zabrać wszystkiego w taką podróż – dodał. To nie pierwsza podróż zapalonego rowerzysty w tym sezonie – pan Bernard niecały tydzień temu zakończył siedmiodniową jazdę z okazji zlotu Pionierów Turystyki Kolarskiej, więc rozgrzewka przed Norwegią była solidna.– Pomysłów mam wiele i teraz, ze względu na emeryturę, mam czas je realizować – mówi Bernard Milewski. – To pierwsza tak daleka podróż w moim wykonaniu. Do tej pory jeździliśmy z kolegami dookoła Polski i do obcych krajów, jednak odległość nigdy nie była większa niż 2500 km.

Razem z panem Bernardem dojechaliśmy do trasy wylotowej z miasta. Po drodze opowiadał o różnych przeżyciach związanych z podróżami rowerowymi. Nie sposób wymienić w ciągu kilku chwil wszystkiego co osiągnął w tej dziedzinie, ale pewne jest jedno. To nie ostatni nasz materiał z wyczynów pana Bernarda.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU