REKLAMA

Na pożegnaniu lata może być gorąco. Summer Fall Festival 2015

REKLAMA

To dopiero czwarta edycja Summer Fall Festival, a już na stałe wpisuje się w kalendarz płockich festiwali. Impreza staje się znana w Polsce. Na popularnym portalu społecznościowym odzew jest zaskakujący. Łączna liczna polubień strony to ponad cztery i pół tysiąca osób. A liczby w tym przypadku mówią same za siebie.

O festiwalu postanowiliśmy porozmawiać z Martą Stempnowską, wicedyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, który jest głównym organizatorem imprezy.

PetroNews: Jak zachęciłaby Pani osoby, które nigdy nie były na festiwalu kończącym lato, aby skusiły się na pobyt nad Wisłą tego dnia?
Marta Stempnowska: Przede wszystkim jest to okazja, by zobaczyć na żywo polską czołówkę muzyczną – na jednej scenie zagrają między innymi takie gwiazdy jak Wilki czy Closterkeller. Także po raz pierwszy w Płocku, a drugi w Polsce, zagra włoska grupa grająca gothic metal – Lacuna Coil. A to wszystko bezpłatnie na malowniczej płockiej plaży. Myślę, że to wystarczająca zachęta.

PN: Proszę powiedzieć, totalnemu laikowi, czym charakteryzuje się Summer Fall Festival?
MS: Summer Fall, czyli festiwalowe zakończenie lata, charakteryzuje przede wszystkim dobra zabawa. Co prawda żegnamy lato, ale jest to pożegnanie niezwykle oryginalne, w zasadzie takie, na które niektórzy czekają cały sezon. Ten festiwal charakteryzuje line-up dobrany tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Stąd obok zespołów takich jak Lacuna Coil i Closterkeller, wystąpi znany i lubiany w Płocku zespół Wilki, który ostatnio gościł w naszym mieście 11 lat temu.

PN: Czy myśli Pani, że darmowe wejściówki na festiwal będą magnesem dla fanów kolejnych wykonawców z Polski?
MS: Bezwzględnie będzie to argument „za”.plakat summer fall festival 2PN: Czytamy różne opinie o wykonawcach, najwięcej dobrych słów pada na temat Lacuny Coil, skąd pomysł na zaproszenie włoskiego zespołu, grającego gothic metal. Czy wiąże się to z promocją tego typu muzyki, zespołu czy naszego miasta?
MS: Sądzę, że media skupiają się na włoskim wykonawcy ze względu na to, że dopiero po raz drugi udało się zaprosić ich do naszego kraju. Nie należy pomijać faktu, że Lacuna Coil to zespół, który od lat okupuje wysokie miejsca światowych list przebojów. Jednak nie umniejszałabym wagi reszty zespołów, bo to z kolei polska czołówka. Wracając do pytania, w mojej ocenie to my, jako marka – Summer Fall i Płock – zyskujemy świetną promocję. Wystarczy spojrzeć jak szerokim echem odbiły się posty liderki zespołu Cristiny Scabbi w mediach społecznościowych.

PN: Który z wykonawców jest najbliższy Pani sercu i dlaczego?
MS: Mojemu sercu najbliższe są opinie płocczan, w związku z czym czekam na to, jak ocenią kolejną edycję festiwalu i na to, jakie wnioski będziemy mogli wysnuć z frekwencji. Niepokoi trochę prognoza pogody, zatem zachęcamy do zabrania ciepłego swetra czy kurtki, ale zapewniamy, że muzycznie atmosfera będzie gorąca.

PN: Bardzo dziękujemy za rozmowę i oczywiście życzymy aby festiwal wypadł na szkolną 6+.
MS: Dziękuję również.

Summer Fall Festiwal odbędzie się już w najbliższy weekend, 5 września, na płockiej plaży. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 16. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU