Na płockiej starówce będą bili rekord Guinessa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W ciągu ostatnich lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nauczyła dziesiątki tysięcy Polaków jak udzielać pierwszej pomocy. Dodatkowo, setkom szkół i organizacji dostarczyła narzędzia, by ich uczniowie mogli się jej uczyć. W najbliższy piątek płocczanie wykorzystają te umiejętności w biciu Rekordu Guinessa.

rekord guinessa rko16 października WOŚP chce pokazać, że Polacy wiedzą i potrafią ratować ludzkie życie oraz chcą uczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Dlatego też, w piątek o godzinie 12, na terenie całego kraju, wielu chętnych wspólnie będzie chciało pobić Rekord Guinessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Organizatorzy liczą, że w tegorocznej akcji udział weźmie ponad 80 tys. osób, wśród których nie może zabraknąć płocczan.

Co prawda próba bicia rekordu odbędzie się o godzinie 12, jednak całe wydarzenie rozpocznie się pół godziny wcześniej. Od 11.30 na Starym Rynku będzie możliwość nauczenia się udzielania pierwszej pomocy, tak, aby później wziąć udział w próbie bicia rekordu w sztucznym oddychaniu na fantomie, w ramach Ogólnopolskich Zawodów Związku Harcerstwa Polskiego w Ratownictwie.

W programie piątkowego wydarzenia znajdzie się:

  • nauka pierwszej pomocy z Harcerską Szkołą Ratownictwa ZHP,
  • pokaz działań Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Podolszyce,
  • bicie rekordu Guinessa w RKO wraz z wolontariuszami fundacji FundacjA-DAM siebie, Polskiego Czerwonego Krzyża i harcerzami.

Do wzięcia udziału w akcji zapraszane są również szkoły, by całymi klasami mogli nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.

Organizatorem tego wydarzenia jest Harcerska Szkoła Ratownictwa ZHP, FundacjA-DAM siebie z Sierpca oraz Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Z kolei pomysłodawcą i jednostką koordynującą to przedsięwzięcie jest WOŚP.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji