REKLAMA

Na płockiej starówce będą bili rekord Guinessa

REKLAMA

W ciągu ostatnich lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nauczyła dziesiątki tysięcy Polaków jak udzielać pierwszej pomocy. Dodatkowo, setkom szkół i organizacji dostarczyła narzędzia, by ich uczniowie mogli się jej uczyć. W najbliższy piątek płocczanie wykorzystają te umiejętności w biciu Rekordu Guinessa.

PowiązaneTematy

rekord guinessa rko16 października WOŚP chce pokazać, że Polacy wiedzą i potrafią ratować ludzkie życie oraz chcą uczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Dlatego też, w piątek o godzinie 12, na terenie całego kraju, wielu chętnych wspólnie będzie chciało pobić Rekord Guinessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Organizatorzy liczą, że w tegorocznej akcji udział weźmie ponad 80 tys. osób, wśród których nie może zabraknąć płocczan.

Co prawda próba bicia rekordu odbędzie się o godzinie 12, jednak całe wydarzenie rozpocznie się pół godziny wcześniej. Od 11.30 na Starym Rynku będzie możliwość nauczenia się udzielania pierwszej pomocy, tak, aby później wziąć udział w próbie bicia rekordu w sztucznym oddychaniu na fantomie, w ramach Ogólnopolskich Zawodów Związku Harcerstwa Polskiego w Ratownictwie.W programie piątkowego wydarzenia znajdzie się:

  • nauka pierwszej pomocy z Harcerską Szkołą Ratownictwa ZHP,
  • pokaz działań Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Podolszyce,
  • bicie rekordu Guinessa w RKO wraz z wolontariuszami fundacji FundacjA-DAM siebie, Polskiego Czerwonego Krzyża i harcerzami.

Do wzięcia udziału w akcji zapraszane są również szkoły, by całymi klasami mogli nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.

Organizatorem tego wydarzenia jest Harcerska Szkoła Ratownictwa ZHP, FundacjA-DAM siebie z Sierpca oraz Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Z kolei pomysłodawcą i jednostką koordynującą to przedsięwzięcie jest WOŚP.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU