REKLAMA

Na plaży w Grabinie znów będzie bezpiecznie!

REKLAMA

Już po raz szósty na plaży w Grabinie przygotowane zostanie strzeżone kąpielisko. To efekt współpracy PKN ORLEN i płockiego WOPR.

Wakacje oficjalnie się rozpoczęły, a to oznacza, że można rozpocząć sezon plażowania. Warto jednak wybrać takie miejsce, które będzie bezpieczne – strzeżone kąpielisko. Kolejny raz skorzystać będziemy mogli z uroków plaży „Patelnia” w Grabinie koło Płocka, której – dzięki współpracy PKN ORLEN z płockim WOPR – strzec będą ratownicy.

PowiązaneTematy

Od najbliższej soboty, 25 czerwca br., w ramach projektu „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” możemy już bezpiecznie korzystać z letniego miejsca rekreacji i wypoczynku.

Ratownicy płockiego WOPR, wyposażeni w profesjonalny sprzęt ratowniczy, będą obecni na kąpielisku w Grabinie od 25 czerwca do 31 sierpnia br., przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10.00 – 18.00.Dzięki wsparciu finansowemu PKN ORLEN, o bezpieczeństwo zadba co najmniej 3 ratowników wodnych, a w słoneczne dni i weekendy nawet 4 lub 5 ratowników. Do ich dyspozycji będzie łódź motorowa, specjalnie przygotowana do wykorzystania na kąpielisku. Ratownicy dysponować będą także sprzętem nurkowym na wypadek konieczności przeszukiwania jeziora. Co godzinę wokół brzegów Jeziora Górskiego ratownicy prowadzić będą patrole bezpieczeństwa, których celem będzie eliminowanie zagrożeń również w miejscach poza strzeżonym kąpieliskiem.

Przypomnijmy, że pomimo bardzo dużej popularności „Patelni” (w sezonie odwiedza ją ok. 50 tys. osób), od 2017 roku, czyli uruchomienia „Bezpiecznych wakacji z ORLENEM” i powrotu ratowników WOPR na kąpielisko, nie doszło tutaj do żadnego śmiertelnego wypadku.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 5

 1. o co chodzi says:

  Przecież było bezpiecznie.

 2. Grabiniak says:

  Wyjaśni mi ktoś czemu na tej plaży nie wolno używać desek i makaronów?

  • wodnik says:

   Deski nie są dezynfekowane, natomiast makaron szybko staje się al dente.

  • Bynio says:

   Na plaży można,ale nie w wodzie :)

  • Bartolini says:

   Tak, ta woda nie jest słona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: