REKLAMA

Na Kwiatka w końcu będzie bezpieczniej

REKLAMA

Miejski Zarząd Dróg w Płocku wprowadził długo oczekiwaną zmianę w organizacji ruchu na ulicy Kwiatka, dzięki której piesi w końcu mogą czuć się bezpiecznie. Powstały także nowe miejsca postojowe na starówce i na Międzytorzu.

O problemie, który występował na skrzyżowaniu ulic Kwiatka i Bielskiej – do tzw. żelaznej bramy – pisaliśmy na początku roku. Wówczas radny Maciej Wiącek podjął ten temat w interpelacji. Płocczanie, którzy chcieli przejść na drugą stronę musieli najpierw wejść na jezdnię tak, by dojrzeć ulicę zza stojących tam samochodów. Teraz problem został rozwiązany. MZD przesunęło dotychczasową oś jezdni, wydzielając jednocześnie miejsce postojowe dla 10 samochodów.

PowiązaneTematy

– Do tej pory kierowcy pozostawiali pojazdy na jezdni w sposób ograniczający widoczność innym uczestnikom ruchu drogowego – tłumaczy Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Wprowadzone zmiany wyznaczyły miejsca parkingowe, wskazując miejsca postoju oraz te, w których zatrzymywać się nie należy – dodaje.

Ratusz podaje też, że nowa organizacja ruchu została wprowadzona na ulicy Kościuszki, Banacha i Międzytorzu. Ponadto, zamontowano barierki przy przejściach dla pieszych na  Misjonarskiej – w rejonie skrzyżowań z ul. Kolegialną i ul. Sienkiewicza.