REKLAMA

Na drodze Jutrzenki – Sparta

REKLAMA

Ostatni raz w tym roku zespół piłkarek ręcznych Jutrzenki Płock zmierzy się z przeciwniczkami. Tym razem będzie to SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. Ponownie płockie szczypiornistki czeka trudna przeprawa, gdyż drużyna z Wielkopolski, po rocznej przerwie, również chce pozostać w I lidze.

– Spoglądając w ligową tabelę oraz dotychczasowe gry i osiągane rezultaty, szanse w tym spotkaniu są równe i nie widać faworyta – ocenia Marek Wojciechowski z Jutrzenki. – Oba zespoły mają spory potencjał i jeszcze większą ambicję, by stawać się lepszymi z każdym dniem, co wydaje się, że ma miejsce – dodaje.

PowiązaneTematy

I faktycznie, Jutrzenka przez ostatnie sześć spotkań pokazała, że walczyć potrafi (i to pomimo porażek w Chorzowie i Kielcach). Spartanki natomiast, choć poniosły dość poważne porażki u siebie z SMS-em Płock i UMCS Lublin, to jednak rozbiły również czerwoną latarnię ligi z Tczewa (39:25). Płockie zawodniczki powinny uważać zwłaszcza na trzy zagrożenia, w postaci liderki klasyfikacji strzelczyń I ligi – Agaty Wasiak, która ma na swoim koncie 85 bramek zdobytych w 9 meczach (co stanowi 33% zdobytych bramek całej drużyny), Urszuli Filody oraz Martyny Matysek, które także potrafią rozrzucić obronę przeciwniczek.

– Jutrzenka posiada w swoich szeregach nieco więcej zagrożenia i to wydaje się być znaczącą różnicą pomiędzy tymi zespołami, które zmierzą się w najbliższy weekend w Płocku – wyraża nadzieję Marek Wojciechowski. – W Jutrzence najwięcej bramek do tej pory zdobyła Katarzyna Homonicka, 68 w 9 meczach, co stanowi 28% zdobytych bramek całej drużyny. Płocczanki są skuteczniejsze w obronie, a w ataku nieco słabsze. I choć mecz meczowi nie jest równy, to warto zwrócić uwagę na wcześniejsze spotkania obu drużyn, które pokażą, że faworyta zdecydowanie nie ma w tym przypadku – tłumaczy.

jutrzenkasezon 2013/14

  • Jutrzenka – Sparta 29:22
  • Sparta – Jutrzenka 28:27

sezon 2014/15

  • Jutrzenka – Sparta 25:18
  • Sparta – Jutrzenka 29:25.

Spotkanie, które zaplanowane jest na 10 grudnia o godz. 16 odbędzie się w hali sportowej SP 16 w Płocku przy ul. Piasta Kołodzieja 7. Organizatorzy przygotowali również sporo atrakcji dla kibiców – konkursy i upominki dla najmłodszych. Więcej informacji znajdziecie na klubowym profilu na Facebooku.

MMKS Jutrzenka Płock – SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. 10 grudnia o godz. 16:00