REKLAMA

Muzycznie i sportowo – dwa ciekawe projekty w gminie Drobin [FILM, ZDJĘCIA]

ORLEN Blisko Ludzi

REKLAMA

Przegląd piosenki filmowej oraz szkolenia dla piłkarzy wraz z organizacją turnieju rodzinnego to projekty, na które Miasto i Gmina Drobin pozyskało wsparcie finansowe z PKN ORLEN. Pierwszy z projektów już się zakończył, drugi potrwa do jesieni.

Miniony rok przyzwyczaił nas do tego, że odwoływane lub przenoszone na inny termin są różnego rodzaju imprezy, konkursy czy zawody. W gminie Drobin, leżącej na terenie powiatu płockiego, postanowiono przeciwstawić się tej tendencji i zorganizować kulturalno-sportowe atrakcje dla mieszkańców.

– Pierwszy z projektów dotyczy działań kulturalnych, a konkretnie zorganizowania przeglądu piosenki filmowej – mówi Grzegorz Szykulski, pełniący obowiązki burmistrza Miasta i Gminy Drobin. – Drugi projekt dotyczy doposażenia Ludowego Klubu Sportowego „Skra” Drobin, a także stworzenia bazy szkoleniowej dla młodzieży. Planujemy też zorganizowanie pikniku prorodzinnego dla wszystkich mieszkańców – wymienia Grzegorz Szykulski.

Grzegorz Szykulski, pełniący obowiązki burmistrza Miasta i Gminy Drobin

O szczegóły, dotyczące przeglądu piosenki filmowej zapytaliśmy Michała Lemanowicza, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie.

– W tych bardzo trudnych czasach, w jakich żyjemy, chcieliśmy zorganizować coś pozytywnego dla naszych mieszkańców. Wymyśliliśmy, że zorganizujemy przegląd piosenki filmowej w formie online – tłumaczy Michał Lemanowicz. – Już w trakcie trwania projektu wiedzieliśmy, że to strzał w dziesiątkę. Udział wzięło w nim 23 uczestników, nie tylko z terenu gminy Drobin, ale i okolicznych miejscowości powiatu płockiego czy sierpeckiego – dodaje dyrektor MOKSiR.

Wydarzenie organizowane przez MOKSiR cieszyło się dużą popularnością. Wykonawców zaprezentowano na stronie Facebooka MOKSiR oraz na profilu YouTube od 7 do 9 kwietnia. Od 20 do 25 kwietnia można było głosować na  swoich faworytów, a ogłoszenie wyników zaplanowano na pierwszy tydzień po zakończeniu głosowania.



Jak tłumaczą organizatorzy, projekt ma wiele zalet, w tym m.in. zaprezentowanie wydarzeń kulturalnych online, jako alternatywnego spędzania czasu w Internecie, wspieranie integralnego rozwoju dzieci i młodzieży w zakresie twórczości artystycznej, zwiększenie aktywności kulturalnej mieszkańców gminy Drobin i okolicznych gmin, a w szczególności dzieci i młodzieży czy popularyzowanie i wspieranie młodych talentów z terenu gminy Drobin. Dlatego jest spora szansa, że na pierwszej edycji konkursu się nie zakończy.

Michał Lemanowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie

O drugim projekcie, sportowym, opowiedział nam Jarosław Pietrzak, wiceprezes Ludowego Klubu Sportowego „Skra” Drobin. Klub zrzesza u siebie dwie drużyny: Juniorów, w przedziale wiekowym 16-19 lat oraz Seniorów, w przedziale wiekowym 20-28 lat. Przez ostatnie dwa sezony drużyna Seniorów tego klubu awansowała z płockiej ligi okręgowej do IV ligi. Dwukrotnie z rzędu zespół został mistrzem okręgu płockiego, wygrywając Turnieje o Puchar Prezesa POZPN w latach 2018 i 2019. Zespół Juniorów ma podobne sukcesy w awansach do lig mazowieckich.

– Projekt dotyczy młodych zawodników, w wieku szkolnym. W każdej grupie rozgrywkowej chcemy przeprowadzić szkolenia, które będą nagrywane i publikowane w internecie – wyjaśnia Jarosław Pietrzak. – Ze względu na pandemię, ich organizację musieliśmy nieco przesunąć, ale mamy nadzieję, że już wkrótce szkolenia ruszą – dodaje.

Jarosław Pietrzak, wiceprezes Ludowego Klubu Sportowego „Skra” Drobin

To jednak nie wszystko. Organizatorzy chcą także przygotować specjalny piknik rodzinny o charakterze sportowo-rekreacyjnym oraz trening otwarty drużyny, o ile, oczywiście, pozwolą na to warunki pandemiczne. Cały projekt ma potrwać do listopada.

– Chciałbym podziękować PKN ORLEN, bez którego wsparcia nie udałoby nam się zorganizować tak ważnych imprez sportowych i kulturalnych – podsumowuje pełniący obowiązki burmistrza Grzegorz Szykulski.

Fot. MOKSiR Drobin
Fot. MOKSiR Drobin
Fot. MOKSiR Drobin

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU