Muzyczne wędrowanie maluchów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocka Orkiestra Symfoniczna ponownie organizuje specjalne muzyczne spotkania dla maluchów. „Wędrówki po pięciolinii” swoją inaugurację w tym roku będą miały jeszcze w styczniu.

“Wędrówki po pięciolinii” to cykl bezpłatnych spotkań artystyczno-edukacyjnych, w których mogą brać udział maluchy w wieku poniżej 3. roku życia wraz z rodzicami. Od roku w trakcie koncertów mali płocczanie m.in. poznają budowę i brzmienie różnych instrumentów, wspólnie śpiewają, uczą się poprzez aktywne słuchanie oraz poznają terminologię muzyczną. W ubiegłym roku odbyło się w sumie 18 koncertów, w których udział wzięło 900 dzieci oraz 900 rodziców.

Orkiestra będzie kontynuowała realizację projektu – zaplanowano już organizację 20 bezpłatnych koncertów dla dzieci i opiekunów. Tak jak dotychczas, będą się one odbywały raz w miesiącu, w niedzielę, w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, przy ul. Kolegialnej 23. Formuła pozostanie niezmieniona – dzieci i rodzice usiądą na scenie na wygodnych dywanikach, poduszkach i pufach, gdzie w otoczeniu kolorowej, wygodnej scenografii, mając kontakt bezpośredni z muzykami będą mogli wysłuchać ok. 35-minutowego koncertu.

Terminy i programy najbliższych spotkań

25 stycznia 2015 godz. 10, 11.15, sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23
„Marsz ołowianych żołnierzyków”. Spotkanie z muzyką Piotra Czajkowskiego
Wykonawcy: Anna Gruszczyńska – flet poprzeczny, Agnieszka Kowalska-Borowiecka – fagot, Michał Zawadzki – instrumenty perkusyjne, Artur Pilch – fortepian, Monika Kochanowska – tancerka, Adriana Wdziękońska – prowadzenie.
„Jezioro łabędzie”, „Dziadek do orzechów” to najpiękniejsze taneczne baśnie z muzyką Piotra Czajkowskiego. Baletowe suity cieszą się nieprzemijającą popularnością dorosłych słuchaczy, często wykorzystują je twórcy animowanych bajek dla dzieci. Na koncercie zabrzmi słynny „Walc kwiatów”, żywiołowy „Trepak”, pomaszerują ołowiane żołnierzyki.
Dystrybucja wejściówek od 12 stycznia 2015 na stronie Wędrówki po pięciolinii na Facebook.

8 lutego 2015 godz. 10, 11.15, sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23
„Był sobie raz balonik”, czyli spotkanie z tanecznym rytmem walca i polki
Wykonawcy: Paweł Majewski – skrzypce, Zuzanna Niedzielak – klarnet, Zygmunt Karwowski – wiolonczela, Michał Zawadzki – fortepian, Michał Zawadzki – perkusja, Adriana Wdziękońska – prowadzenie.
Trwa karnawał, radosny czas zabaw. Walc i polka – dwa odmienne taneczne rytmy staną się źródłem naszych zabaw. W rytmie walca i polki zabrzmią kompozycje wybitnych twórców. Zatańczy też tytułowy balonik.
Dystrybucja wejściówek od 26 stycznia 2015.

22 marca 2015 godz. 10, 11.15, sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23
„Walc czekolady z migdałem”, czyli spotkanie z kuchenną muzyką
Wykonawcy: Kamila Orchowska-Hilla – sopran, Piotr Markowski – skrzypce, Remigiusz Asztemborski – kontrabas, Grzegorz Dębski – trąbka, Mirosław Feldgebel – fortepian, Adriana Wdziękońska – prowadzenie.
Czasem o muzyce można powiedzieć, że jest wysmakowana. Czasem tez muzyka jest świetną przyprawą do uczty. Czasem sama muzyka opowiada o smacznych potrawach. O różnych smakach muzycznych opowiedzą muzycy Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Zabrzmi tytułowy „Walc czekolady z migdałem” – kompozycja Eryka Satie, kantata „O kawie” J.S. Bacha, „Bułka z masłem” W.A. Mozarta oraz inne „kuchenne” utwory. Smacznego!
Dystrybucja wejściówek od 9 marca 2015.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji