REKLAMA

Muzeum Mazowieckie otwiera się dla zwiedzających

REKLAMA

W związku ze zniesieniem części ograniczeń, wynikających z epidemii koronawirusa, Muzeum Mazowieckie może na nowo przyjmować zwiedzających. Pierwsze oddziały będą już czynne od wtorku.

Muzeum Mazowieckie w Płocku otwiera swe podwoje po przerwie spowodowanej kwarantanną. Od 5 maja, w godzinach 11-17, będą czynne:

PowiązaneTematy

  • Muzeum Mazowieckiego przy Tumskiej 8,
  • Dział etnograficzny – Spichlerz przy ul. Kazimierza Wielkiego 11 b,
  • Muzeum Żydów Mazowieckich przy Kwiatka 7.

Od środy, w godzinach 11-17, będą również otwarte:

  • Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim,
  • Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie.

Ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających, obowiązywać będą pewne ograniczenia.– Na nasze ekspozycje wstęp będzie miała ściśle określona liczna osób, zwiedzający będą musieli mieć zakryte nosy i usta oraz zachowywać dwumetrowy dystans między sobą. Przy wejściu do muzeum będziemy dezynfekować ręce, poza tym naszych multimediów i wszystkich rzeczy, których w muzeum można było dotychczas dotykać, teraz dotykać nie będzie można – informuje Muzeum Mazowieckie w Płocku.

Szczegółowe ustalenia, dotyczące bezpieczeństwa w stanie epidemii zawarte będą w regulaminie, który znajdzie się przy wejściach do muzeum i jego oddziałów oraz na stronie internetowej Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

– Zapraszamy! Nasi pracownicy, nasze obiekty, sale, obrazy, rzeźby, meble, pamiątki historyczne, obiekty etnograficzne, całe Muzeum Mazowieckie w Płocku stęskniło się za wami. Mamy nowe procedury, zalecenia, usprawnienia, wszystko w trosce o Wasze bezpieczeństwo – podkreśla instytucja.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU