REKLAMA

Murek: Nie jesteśmy wrogami mieszkańców Płocka!

REKLAMA

W najbliższą sobotę, 20 września, Płock zostanie opanowany przez inwazję motocykli. Wszystko za sprawą III edycji zakończenia sezonu motocyklowego. Rozmawialiśmy na ten temat z jednym z organizatorów wydarzenia, Hubertem Murawskim.

PowiązaneTematy

PetroNews: Niedługo w Płocku, przed ratuszem i przy Orlen Arenie odbędzie się wielka impreza motocyklowa, wręcz festiwal poświęcony fanom jednośladów. Jak zaczęła się inicjatywa organizowania takiej imprezy na ziemi płockiej?

Huber Murawski: Zaczęliśmy to, jak słusznie zauważyłeś, 3 lata temu. Wraz z księdzem Darkiem Skoczylasem oraz gronem motocyklistów i motocyklistek poczyniliśmy pewne kroki w kierunku organizacji tej imprezy. Ksiądz Darek miał duży udział w tych czynnościach, w końcu jest diecezjalnym duszpasterzem motocyklistów diecezji płockiej. Zastanawialiśmy się nad formą imprezy motocyklowej w ogóle. W poprzednich latach Ciechanów organizował rozpoczęcie sezonu, więc doszliśmy do wniosku, że skoro nie ma konkretnego zakończenia sezonu, to je sobie zorganizujemy. Dogadaliśmy się z Ciechanowem, że będziemy się wzajemnie wspierać przy organizacji obu imprez. Od pierwszej edycji działają ze mną ludzie z Płocka i za to im bardzo dziękuję. Z każdą edycją uczymy się organizować coraz lepszy zlot. Zeszłoroczną imprezę wspominamy naprawdę dobrze, pomimo, że lokalizacja nie była do końca trafiona ze względu na wszechobecny piasek, który jednak przeszkadza w jeździe na motocyklu, szczególnie kaskaderskiej. Poza tym, ciężko było pomieścić wszystkich, na drugą edycję przyjechało ponad 1200 motocykli!

Jesteśmy otwarci na wszystkich!

PN: Do kogo w zasadzie jest kierowana ta wielka impreza?

HM: Organizując imprezy jesteśmy otwarci na wszystkich mieszkańców Płocka i okolic. Dlatego z roku na rok rozwijamy tę imprezę. Zależy nam, żebyśmy byli dobrze postrzegani wśród płocczan, nie jesteśmy wrogami wszystkich, którzy nie jeżdżą na motocyklach. Chcemy, żeby nas poznali z dobrej strony. Nie można nikogo szufladkować, nie propagujemy piractwa drogowego na motocyklu, staramy się wręcz walczyć z tym na swój sposób. Zależy nam na fajnej i miłej atmosferze. Zapraszamy wszystkich na mszę świętą, która odbędzie się 20 września o godzinie 14 na Starym Rynku, to nasza tradycja. Odprawiana jest przez księży, którzy również są motocyklistami. Następnie zapraszamy przed Orlen Arenę, gdzie odbędzie się główna część imprezy.

PN: Impreza nie jest lokalna. Przyjeżdżają na nią motocykliści z całej Polski. Pierwsza edycja miała 500 motocykli, druga już ponad 1200. Czy w tym roku jest jakaś konkretna, zadeklarowana liczba uczestników?

HM: Ciężko nam określić do końca ile osób będzie. Odwiedzają nas chłopaki z Wolnego Wydechu z Ciechanowa, Kutno przyjeżdża dużą liczbą. Mamy także ludzi z Warszawy czy z Mazur. Patrząc po tablicach rejestracyjnych, widzieliśmy ludzi z całej Polski, pomimo, że to była niedziela. W tym roku organizujemy imprezę w sobotę, więc liczba motocyklistów może być dużo większa. To jest tak, że w dniu imprezy stawiamy się wszyscy i wtedy widzimy jaki jest efekt.PN: Nie sposób wymienić wszystkich punktów programu, jednak w tym roku, poza samymi motocyklami, będzie muzyka czy pokazy stunterskie płocczanina Maćka DOP i, co ciekawe, kobiety, Ewy Pieniakowskiej.

HM: Ewa to bardzo fajna dziewczyna, która opanowała sztukę jazdy motocyklem do perfekcji. Kobieta, ważąca 47 czy 48 kilo, dwustukilogramowym motocyklem robi nieziemskie triki. Robi czasami wręcz niewyobrażalne sprawy, to najlepsza polska stunterka. Zdobywała triumfy w Polsce i za granicą. Planujemy indywidualną jazdę Maćka, który zalicza się do czołówki polskich stunterów i zawsze na zawodach podkreśla skąd pochodzi. Jeżeli się uda, to zorganizujemy męsko-damską bitwę stunterską. Impreza odbywa się w Orlen Arenie, tu ogromny ukłon w stronę SPR Wisły Płock, ponieważ postanowili czynnie włączyć się w naszą akcję i też podkreślić, że działają na rzecz Płocka. Pomagali nam już przy okazji Motomikołajów. Będzie konkurs, którego jeszcze nie było. Jadąc na motocyklu będzie trzeba trafić do bramki, pokonując bramkarza. Szczypiorniści przygotowali bardzo atrakcyjne nagrody dla uczestników, w tym bilety na Ligę Mistrzów i inne gadżety, będące gratką dla fanów piłki ręcznej.

PN: Podsumowując, będzie sportowo i motoryzacyjnie z jednej strony, ale z drugiej Nestor Grojewski, wybitny polski kucharz,  czyli coś, co zainteresuje ludzi, którzy nigdy wcześniej nie połączyliby ze sobą tych dwóch tematów.

Kobiety i dobre jedzenie

HM: Dokładnie. Nestor jest także wielkim pasjonatem motocykli. To chłopak z Polski, mieszkający w Rzymie, który gotował dla Martina Scorsese, Leonarda Di Caprio czy Cameron Diaz, człowiek bardzo znany w świecie. Nestor przybywa z Rzymu specjalnie dla nas! Nie wiemy do końca jakie kulinarne niespodzianki nam przygotuje, na pewno będzie można tego spróbować, a po gotowaniu odbędzie się pokaz jego umiejętności właśnie na motocyklu. Obiecał spalenie gumy. Wszystkie osoby, które ogarniają różne rzeczy na tej imprezie, są związane z motocyklami. Pomyśleliśmy też o najmłodszych. Przygotowano sporo atrakcji dla dzieci, a animatorzy zajmą się dziećmi, gdy rodzice będą zwiedzać plac przed Orlen Areną. Pokażemy, jakie jest znaczenie kobiet motocyklistek w świecie motocykli i pokażemy, jak wielki i należyty mamy szacunek do nich. Na przykład moja żona waży czterdzieści kilka kilo i bez problemu radzi sobie z wielkim motocyklem. Będzie pokaz mody motocyklowej czy wystawa zdjęć z kobietami i jednośladami w roli głównej. Sami do końca nie wiemy, jakie wariacje dziewczyny przygotują.

Impreza będzie wielkim piknikiem rodzinnym, przygotowanym przez płockich motocyklistów. Jak zapowiada Hubert Murawski, każdy znajdzie dla siebie coś, co go zainteresuje. PetroNews jest patronem medialnym tego wydarzenia.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU