Murale o bohaterskim Płocku. Wkrótce rozpoczną wielkie malowanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wszystko wskazuje na to, że projekt murali “Płock – Miasto Bohater” doczeka się finalizacji. Najpierw pojawią się 3 malowidła w dwóch punktach miasta. Na kolejne dwa trzeba będzie jeszcze poczekać. Pierwsze projekty wykona warszawski artysta Paweł Ryżko. 

Zwycięski projekt III edycji Budżetu Obywatelskiego po raz pierwszy zgłoszony był w 2014 roku. Udało się go zrealizować jednak dopiero teraz. Wykonawcą projektu został Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, który ogłosił konkurs na projekt muralu. Swoje prace nadesłali głównie amatorzy. Komisja oceniająca miała wątpliwości co do wartości artystycznej nadesłanych wizji. W związku z tym, POKiS wspólnie z Urzędem Miasta zaprosili do zaproponowania swoich projektów artystów, którzy zajmują się tym na co dzień.

– Spośród kilku nadesłanych projektów wybraliśmy 3 prace Pawła Ryżki, które niebawem będą realizowane – mówi Iwona Markiewicz z POKiSu.

Do współpracy zostali zaproszeni także płocczanie: Robert Parzychowski i Katarzyna Krzysztoforska. Projekty, które będą wykonane miały odnosić się do hasła: “Płock – Miasto Bohater”. Zaprojektowane murale będą odwoływać się do trzech postaci związanych z Płockiem: Iskandra Achmatowicza, Marii Macieszyny i Aleksandra Macieszy. Zwycięskie projekty powstaną na ścianach parkingu Orlen Areny oraz na ścianie ogrodzenia przy ulicy 1 Maja.

– Nie mamy jeszcze zgody, co do lokalizacji 2 murali. Czekamy na propozycje Urzędu Miasta – dodaje Markiewicz.

Cały budżet przeznaczony na murale w Płocku to 70 tys. zł.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji