REKLAMA

Można łatwiej złożyć wniosek o 500+. ZUS przygotował udogodnienie

REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że jest już w pełni gotowy do obsługi programu 500+. Instytucja przygotowała specjalny kreator wniosków, który ułatwi ubieganie się o świadczenie.

Od stycznia 2022 roku obsługę 500+ zacznie przejmować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To oznacza, że sprawy dotyczące świadczeń przyznanych przed 1 stycznia 2022 roku nadal będą realizowane przez samorządy, które będą kontynuowały wypłatę tych już przyznanych świadczeń do końca maja 2022 roku.

ZUS od 1 stycznia wypłaca nowe, przyznane przez siebie świadczenia. W lutym zacznie też przyjmować wnioski na kolejny okres świadczeniowy, który rozpocznie się od 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 31 maja 2023 roku.

Prof. Gertruda Uścińska poinformowała, że instytucja przygotowała specjalny kreator wniosków na PUE ZUS dla rodzin wnioskujących o świadczenie 500+.– Kreator wniosków został przetestowany, działa prawidłowo i został uruchomiony przez ZUS 1 stycznia 2022 roku. Dotyczy to wniosków o „500 plus” dla tych rodziców, którzy nie otrzymują „500 plus” z gminy. Chodzi o osoby, którym dopiero urodziło się dziecko lub wrócili z zagranicy, spoza Unii Europejskiej. Kreatory wniosku pomogą, krok po kroku, wypełnić wniosek, uwzględniając specyfikę danego wnioskodawcy. Tym samym wyeliminowane zostaną pomyłki na papierowych wnioskach – tłumaczy prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać wyłącznie przez internet, a pieniądze będą wypłacane na konto bankowe. Szczegóły znajdują się na stronie ZUS.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU