Możesz zwiedzić płocki koncern. Wkrótce dzień otwarty!

REKLAMA

Jaka wielka impreza czeka płocczan w czerwcu? Ile ropy trafi do Płocka z Zatoki Perskiej? Dlaczego 15 maja pracownicy koncernu będą pracować o dwie godziny krócej? I kiedy będzie można zwiedzić PKN ORLEN? O tym, ale i o innych tematach usłyszycie w najnowszym materiale filmowym.

Więcej ropy dla Grupy ORLEN
Zarząd PKN ORLEN podjął decyzję o podpisaniu aneksu do obowiązującej długoterminowej umowy z Saudi Aramco, zwiększając wolumeny dostaw ropy naftowej o 100 tys. ton miesięcznie. Dzięki aneksowi, ponad 20 % surowca przerabianego przez rafinerie Grupy ORLEN będzie pochodziło z Arabii Saudyjskiej.

PowiązaneTematy

– Tak jak zapowiadałem, Zarząd PKN ORLEN konsekwentnie wdraża politykę dywersyfikacji dostaw surowców. Zwiększenie wolumenu z Arabii Saudyjskiej to kolejny krok naprzód. Dywersyfikując kierunki zwiększamy bezpieczeństwo dostaw zarówno dla PKN ORLEN, jak i polskiej gospodarki. Zatoka Perska nadal będzie obiektem naszego zainteresowania i monitoringu w zakresie planów dalszej dywersyfikacji. Ważne jest to, że ropa dostarczana przez koncern Saudi Aramco jest stabilnej i wysokiej jakości, co gwarantuje wysoki uzysk produktów z jej przerobu. To pozwala na osiągnięcie bardzo zadowalających efektów ekonomicznych – podkreśla Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Zgodnie z nowymi warunkami umowa będzie realizowana od 1 maja do 31 grudnia 2018 roku z opcją przedłużenia na kolejne lata. Oznacza to, że do rafinerii z Grupy ORLEN, na mocy zawartego Aneksu, będzie trafiać co miesiąc ok. 300 tys. ton surowca z Zatoki Perskiej. PKN ORLEN zamierza wykorzystać surowiec do przerobu w rafineriach w Polsce, Czechach i na Litwie.

Forum energetyczne w Płocku
W Płocku odbyło się Forum energetyczne, organizowane przez Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej we współpracy z PKN ORLEN i firmą Siemens.
Forum energetyczne to organizowana od ponad dwóch dekad konferencja, podczas której menadżerowie z sektora energetycznego spotykają się z przedstawicielami środowiska akademickiego. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział blisko 200 osób, absolwentów Politechniki Warszawskiej oraz czynnie działających przedstawicieli branży energetycznej. Inauguracji Forum dokonał m.in. Józef Węgrecki, członek zarządu PKN ORLEN ds. operacyjnych.

 

Odliczamy czas do Dni Chemika
Dni Chemika i organizowana w ramach ich obchodów Orlen Olimpiada, zbliżają się dużymi krokami. Niedawno poznaliśmy tegoroczną datę branżowego święta, a pracownicy i mieszkańcy Płocka mogą już odliczać dni do pikniku, dzieci mogą szykować się na mnóstwo atrakcji, a amatorzy sportowych atrakcji już powinni zadbać o kondycję i szlifować formę do startu w jednej z jedenastu dyscyplin.
Dni Chemika odbędą się w weekend 16 i 17 czerwca. Szczegóły na stronie olimpiada.orlen.pl.

Dwie godziny dla rodziny
PKN ORLEN po raz kolejny uczestniczy w akcji „Dwie godziny dla rodziny”. We wtorek, 15 maja, przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny i z tej okazji zarząd koncernu, doceniając ważną rolę, jaką pełni rodzina w życiu każdego człowieka, podjął decyzję o skróceniu czasu pracy. Tego dnia pracownicy mogą zakończyć pracę dwie godziny wcześniej, poświęcając ten czas dla najbliższych.

Startupy w Pałacu
W sali kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy, odbyło się spotkanie pn. „Startupy w Pałacu Kooperacja”. Menadżerowie Orlenu byli jednymi z uczestników tego wydarzenia, podczas którego można było nawiązać relacje biznesowe z przedstawicielami ponad 70 startupów, oferujących rozmaite rozwiązania dla różnych branż.
Cykl konferencji „Startupy w Pałacu” ma wspierać polskie firmy w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych oraz nowych rynków zbytu.

Open day w Orlenie
26 maja PKN ORLEN zaprasza na pierwszy w tym roku open day. To wyjątkowa okazja do zwiedzenia zakładu produkcyjnego w Płocku, a także oberzenia od kuchni jak działa Zakładowa Straż Pożarna.
Dla wszystkich gości organizatorzy zaplanowali atrakcje i poczęstunek.
Z otwartego dnia w zakładzie mogą skorzystać pracownicy i mieszkańcy Płocka z rodzinami. Obowiązują limity zgłoszeń – zapisy do udziału w imprezie będą ogłoszone wkrótce.

Spotkanie z jubilatami i emerytami
Wśród pracowników Orlenu jest liczna grupa tych, obchodzących jubileusze pracy czy też tych, którzy po wielu latach pełnienionych obowiązków odchodzą na zasłużoną emeryturę.
To właśnie dla nich organizowane są okolicznościowe spotkania w Domu Technika w Płocku.
Tym razem do Domu Technika organizatorzy zaprosili blisko 100 osób. Część z nich obchodziła jubileusze pracy, od 35 do 50 lat dorobku zawodowego. Pozostała część to ci, którzy rozpoczęli nowy rozdział swojego życia, poświęcając więcej czasu na swoje zainteresowania i zasłużony odpoczynek. Pracownicy odebrali podczas spotkania podziękowania, dyplomy i okolicznościowe upominki oraz kwiaty.

Warsztaty Stop Cafe
Na wielu stacjach paliw sieci Orlen klienci mogą skorzystać z oferty Stop Cafe. Bez względu na to, w jakim regionie Polski się znajdują, zawsze mogą liczyć na ten sam smak i sposób przygotowania każdego z produktów dostępnych w ofercie.
Aby oferta była na najwyższym poziomie, co jakiś czas organizowane są warsztaty, podczas których tzw. instruktorzy nabywają wiedzę i przekazują ją dalej, bezpośrednio do osób pracujących na stacjach. Orlenowska Akademia Orłów współpracuje z blisko setką stacji szkoleniowych we wszystkich regionach. Na warsztaty do Łodzi zaproszono 30 instruktorów ze stacji szkoleniowych w formacie Stop Cafe 2.0 z całej Polski.