Most na Dobrzyńskiej do remontu. Ogłoszono przetarg

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Miejski Zarząd Dróg 16 lutego ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej rozbiórki obecnego i budowy nowego mostu przez Brzeźnicę. Chodzi oczywiście o przeprawę na ul. Dobrzyńskiej. Oznacza to problemy dla kierowców, ale… jeszcze nie teraz.

Ulica Dobrzyńska to główna droga prowadząca do szpitala na Winiarach. Jak długo płocczanie będą musieli borykać się z trudnościami? Wszystko wyjaśni „Opracowanie dokumentacji projektowej rozbiórki istniejącego i budowy nowego mostu przez rzekę Brzeźnicę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 559 (ulica Dobrzyńska) w Płocku”, na wykonanie którego MZD właśnie ogłosił przetarg.

Schemat istniejącego mostu, fot. dokumentacja przetargowa

Schemat istniejącego mostu, fot. dokumentacja przetargowa

Wykonawca wyłoniony w przetargu, oprócz wykonania samej dokumentacji projektowej, będzie musiał uzyskać wszystkie uzgodnienia, decyzje i pozwolenia, w tym pozwolenie na rozbiórkę istniejącego mostu i budowę nowego mostu wraz ze wszystkimi projektami branżowymi. Na opracowanie tych dokumentów MZD wyznaczył termin do 30 czerwca 2017 r. Dopiero wówczas zostanie podjęta decyzja i ewentualnie ogłoszony przetarg o budowie nowego mostu.

Co istotne, wykonawca dokumentacji musi przedstawić trzy warianty rozwiązania konstrukcyjnego nowego mostu wraz z proponowaną technologią wykonywania robót, szacowanym okresem wykonywania robót i wstępną analiza kosztów. Te wstępne warianty ma przedstawić MZD do 29 lipca br.

Zakres prac przy tej inwestycji ma obejmować przede wszystkim:

  • budowę nowego mostu wraz z przebudową przyległego układu drogowego, chodnikami, ścieżką rowerową, odwodnieniem, oświetleniem, szatą roślinną
  • rozbiórkę istniejącego mostu i dojazdów,
  • przebudowę istniejących sieci (wodociągowej, teletechnicznej, oświetleniowej, elektroenergetycznej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej),
  • zagospodarowanie terenu przyległego do mostu.

Termin składania ofert na dokumentację projektową mija 24 lutego. Tego dnia o godzinie 10.10 otworzone zostaną koperty i być może poznamy wykonawcę zlecenia. Niewykluczone jednak, że konieczne będzie też ponowne ogłoszenie przetargu, jeśli okaże się, że budowa mostu przerasta przewidywania finansowe MZD.

Do rozpoczęcia inwestycji mamy więc jeszcze nieco czasu. Nie znamy oczywiście szczegółów samego przeprowadzenia prac, można jednak przewidzieć, że część Dobrzyńskiej na czas ich wykonywania będzie całkowicie zamknięta. Tym jednak pomartwimy się pewnie pod koniec 2017 lub na początku 2018 roku. O ile w budżecie miasta znajdą się na to pieniądze…

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji