Modernizacje ubiegłego roku – nagrody w Płocku

REKLAMA

27 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu Modernizacja Roku. Płock może pochwalić się dwoma laureatami.

W XIX Edycji Konkursu „Modernizacja Roku” tytuł „Modernizacja Roku 2014” i wyróżnienie „Modernizacja Roku 2014” wręczono w 13 kategoriach wśród zgłoszonych 762 realizacji. Konkursowi towarzyszyło również internetowe głosowanie „Plebiscyt MR2014”, w którym oddało swoje głosy i polubiło wybrane realizacje 32 tys. osób.

PowiązaneTematy

I to właśnie w głosowaniu internetowym pierwsze miejsce zarówno w swojej kategorii, zabytki, jak i wśród wszystkich zgłoszonych projektów oraz najwięcej głosów uzyskała płocka wieża ciśnień. Remont Małachowianki głosami internautów uplasował się na drugim miejscu w kategorii obiekty edukacyjne.

O przyznaniu tytułu „Modernizacja Roku” decydowało natomiast jury. I według niego, to modernizacja Liceum Ogólnokształcącego im. marsz. St. Małachowskiego w Płocku zasłużyła na pierwsze miejsce w swojej kategorii. Przypomnijmy, że inwestorem tego remontu był Urząd Miasta Płocka, wykonawcą firma „Ciałbud” Wiesław Ciałkowski, a projekt opracowała Pracownia Architektoniczno-Konserwatorska Fronton Małgorzata Pastewka z Warszawy.

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 2 września w sali sejmowej ratusza, zaprezentowano zdobyte nagrody oraz twórców tego sukcesu. Nie zabrakło więc Marka Naworskiego, prezesa Wodociągów Płockich, które były inwestorem wieży ciśnień. Ten z kolei przypomniał projektantów – dr. inż. Krzysztofa Kamińskiego, prowadzącego Usługi Ekspertyzowo-Projektowe Płock, i Martę Siodłak z firmy „Architekt”. Wykonawcą tej inwestycji była firma „Winnicki” Sp. z o.o. z Sochaczewa.

Przybył również Paweł Ciałkowski z firmy Ciałbud i Małgorzata Pastewka z Pracowni Architektoniczno-Konserwatorskiej Fronton, odpowiedzialni za obecny stan Małachowianki.

– To wyjątkowy moment, gdy spotykamy się po bardzo ciężkiej i wyczerpującej pracy, aby sobie podziękować, że nasz wspólny wysiłek został doceniony – mówił prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.