REKLAMA

Mnóstwo atrakcji w drugi weekend maja

REKLAMA

Po pełnym wrażeń długim weekendzie, czeka nas nie mniej atrakcji w kolejny majowy weekend. 7 i 8 maja tradycyjnie płocczanie będą świętować swoją obecność w Unii Europejskiej podczas 18. Pikniku Europejskiego.

– Chcemy powiedzieć głośno: Jesteśmy w Europie. Czujemy się Europejczykami – tak rozpoczął dzisiejszą konferencję prasową prezydent Andrzej Nowakowski. Piątkowe spotkanie z dziennikarzami poświęcone było Piknikowi Europejskiemu, który w tym roku obfitował będzie w mnóstwo atrakcji.

Parada, wystawy i koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej w sobotę

W sobotę, 7 maja od godziny 13.30 rozpoczną się występy dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. O godzinie 15.15 spod teatru ruszy Parada Europejska. Korowód przejdzie ulicami Nowy Rynek – Tumska – Grodzka – Stary Rynek. W sercu miasta zostanie rozstawiona scena, na której odbędą się centralne uroczystości. Wieczorem, o godzinie 20 odbędzie się tam koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej, zaśpiewają Katarzyna Oleś-Blacha (sopran) i Andrzej Lampert (tenor).

– Przed nami wspaniałe utwory i piękne melodie z różnych zakątków Europy. Usłyszymy utwory Straussa, Bizeta, Wieniawskiego, Różyckiego i wielu wielu innych – zapraszał na koncert Adam Mieczykowski, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

Również Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przygotował kilka atrakcji. 7 maja o godzinie 18 rozpoczyna się Majunia. Impreza odbędzie się na terenie ogródków MZOS (plac Dąbrowskiego 2). W tym roku wystąpi m.in. zespół Rebeka oraz Daniela Drumz & Mr.Krime.Niedziela na sportowo

8 maja w niedzielę o godzinie 9 rozpocznie się IV Bieg Europejski. W tym roku odbędzie się on na Radziwiu i będzie połączony z oficjalnym otwarciem stadionu Stoczniowca. Inauguracją dla pracy nowego obiektu na Radziwiu będzie rozegranie tego dnia pierwszego meczu na płycie boiska. 8 maja czeka nas także kolejna impreza z cyklu Rock Tower. Zespoły rockowe zaprezentują się w ogródkach MZOS od godziny 16.

Motywem przewodnim tegorocznego pikniku są dwa jubileusze – 20-lecie współpracy partnerskiej Płocka i białoruskiego miasta Nowopłock oraz 10-lecie współpracy z Mytiszczi w Rosji. Z tej okazji Książnica Płocka przygotowuje dwie wystawy plenerowe, które będzie można podziwiać podczas pikniku.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU