REKLAMA

Młodzi płocczanie pokazali, jak pięknie być człowiekiem

REKLAMA

W Książnicy Płockiej odbył się konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie pokazali, jak „Pięknie być człowiekiem”.

25 maja po raz 41. odbył się konkurs recytatorski im. Janusza Korczaka dla dzieci i młodzieży pn. „Pięknie być człowiekiem”. Organizatorem wydarzenia jest Książnica Płocka.

PowiązaneTematy

– Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” poświęcona była literaturze, prezentującej piękno świata i dumę z bycia człowiekiem. Za myśl przewodnią posłużyły nam słowa: „Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem, jak to się robi…”, pochodzące z Pamiętnika Janusza Korczaka. Konkurs stał się zatem literacką formą sprzeciwu wobec otaczającej nas w życiu obojętności, niechęci i wrogości, aktów mowy nienawiści i hejtu, które są zjawiskiem powszechnym, znakiem czasu i chorobą XXI wieku – wyjaśnia Iwona Kosewska z Książnicy Płockiej.

W konkursie wzięło udział blisko 50 recytatorów z województwa mazowieckiego oraz łódzkiego. Organizację konkursu wsparli: Prezydenta Miasta Płocka, Starosty Powiatu Płockiego i Burmistrza Miasta Sierpca.XLI edycja konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzież im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” jest częścią projektu „Czytanie? Z przyjemnością!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronem medialnym wydarzenia jest PetroNews.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. xx says:

    Prawie rozumiem . Jak zawsze było pięknie, bo dzieci obrabiały Korczaka. W tej instytucji , Polaków jako wzorzec dla Polaków nie ma?
    Kustosz Polin opowiadał małym dzieciom, że Żydzi byli pierwsi na terenach nazywanych teraz Polską…………a dokoła były same puszcze , lasy………wkurzyli nawet „wtylewizji” takim jawnym przekrętem. Manipulacja.Pranie mózgów trwa w 3 Mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU