REKLAMA
REKLAMA

Młodzi bohaterowie są wśród nas

REKLAMA

Znacie małego bohatera, który zadzwonił na policję, zauważając napad? Albo po straż pożarną, gdy zobaczył ogień wydobywający się z domu? Właśnie takie postawy u dzieci i młodzieży chce nagradzać Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które ogłosiło akcję pn. „Młody bohater”.

Potrafią reanimować, wyciągają ludzi z pożaru, bezbłędnie znają numery do wszystkich służb ratowniczych, potrafią zachować zimną krew w najbardziej stresujących sytuacjach – dzieci i młodzież są coraz lepiej wyedukowani, jeśli chodzi ratowanie życia innych. To właśnie dla nich rozpoczęła się akcja „Młody bohater”.

PowiązaneTematy

Nagroda ta jest wręczana dzieciom, które ocaliły życie innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę. Każdy laureat nagrody otrzyma unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię.Do akcji dziecko może zostać zgłoszone przez rodzica, opiekuna lub dyrektora szkoły. Na specjalnym formularzu należy opisać zdarzenie, w którym dziecko zachowało się bohatersko.