Policjanci z Sierpca zatrzymali 25-letniego kierowcę, który prowadził auto, pomimo dwóch sądowych zakazów. Dzięki postępowaniu przyspieszonemu, mężczyzna już po niespełna 48 godzinach stanął przed sądem i został skazany na karę więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.
W sobotę, 1 listopada, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Sierpcu zatrzymali do kontroli volkswagena. Kierowcą okazał się 25-latek z powiatu sierpeckiego, wobec którego Sąd Rejonowy w Sierpcu orzekł już wcześniej dwa zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a sprawę zakwalifikowano do trybu przyspieszonego.
W poniedziałek, 3 listopada, podejrzany został doprowadzony przed Sąd Rejonowy w Sierpcu, który orzekł 1 rok i 3 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz 5 tys. zł świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Orzeczenie nie jest prawomocne.
Policja podkreśla, że sprawa jest przykładem lekceważenia prawa i zagrożenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.
– Zanim wsiądziesz za kierownicę, upewnij się, że masz do tego prawo. Brak rozsądku może kosztować wolność, a niekiedy nawet życie – apeluje st. asp. Katarzyna Krukowska z sierpeckiej komendy.
Sierpeccy funkcjonariusze zapowiadają dalsze kontrole i zdecydowaną reakcję wobec kierowców, którzy łamią sądowe zakazy.


